REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gry z Game Boya Advance w Nintendo Switch Online. Przecieki pokazują emulator GBA na Nintendo Switch

Możliwość gry w z platform Game Boy Advance i game Boy to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji Nintendo Switch. Jak wynika z ostatnich przecieków, fani kultowych gier od big N mogą się spodziewać oficjalnego emulatora Game Boya Advance, a wraz z nim najlepszych tytułów wydanych na przebojowego handhelda

19.04.2022
11:05
Gry z Game Boya Advance w Nintendo Switch Online?
REKLAMA

Nintendo powoli, lecz stale rozbudowuje Nintendo Switch Online, wzbogacając ją o kolejne gry i funkcje. Choć na Switchu jesteśmy już w stanie emulować gry z platform NES, SNES, SEGA Genesis i Nintendo 64, Switchowi nadal brakuje opcji emulacji Game Boya Advance,  a właściwie brakowało, bo zgodnie z przeciekami Nintendo pracuje nad pełnoprawdnym emulatorem Game Boya Advance i oryginalnego Game Boya na Nintnedo Switch.

REKLAMA

18 kwietnia w serwisie 4chan udostępnione zostały 4 archiwa w formacie *.7z zawierające rzekomy emulator Gameboya Advance i oryginalnego Gameboya na Nintendo Switch. Zgodnie ze słowami użytkownika Twittera @Trash_Bandatcoot, który nagłośnił sprawę przecieku, emulator Game Boya Advance nazywa się Sloop. Natomiast platforma Game Boy otrzyma własny emulator o nazwie Hiyoko. Zarówno Sloop jak i Hiyoko są w pełni funkcjonalne, lecz posiadają kilka pomniejszych bugów.

Użytkownik Twittera @MondoMega odpowiedział na Tweeta Trasha_Bandatcoota podając listę gier, która została przedestowana na Sloopie. Wśród testowanych gier znalazły się takie tytuły jak Castlevania, Fire Emblem, Pokemon Mystery Dungeon, Yoshi’s Island czy Metroid.

REKLAMA

Choć według użytkowników serwisu 4chan Hiyoko - emulator oryginalnego Game Boya, jest w pełni sprawny, to zawiera on jedynie cztery gry: Super Mario Land, Link’s Awakening DX, Tetris oraz Qix. Ponadto każda z gier na Hiyoko jest osobną aplikacją.

We wrześniu ubiegłego roku pojawiły się plotki, że Nintendo szykuje niektóre z klasyków ze swoich kultowych konsol przenośnych do wydania na Nintendo Switch. Jednak podczas jesiennego Nintendo Direct Nintendo zapowiedziało jedynie Expansion Pack, w ramach którego użytkownicy Nintendo Switch Online otrzymali niewielką część biblioteki tytułów z Nintendo 64 i SEGA Genesis.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA