1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jak mierzyć szybkość strony www w kilku miastach naraz? Wypróbuj test2speed.com

Lokowanie produktu

Jak sprawdzić szybkość działania strony internetowej w różnych regionach Polski bez wychodzenia z domu? W tym celu można skorzystać z nowego narzędzia o nazwie test2speed.com od nazwa.pl.

01.03.2022
5:30
test2speed-nazwa-pl

Szybkość ładownia się stron internetowej w sporej mierze może zależeć od miejsca, w którym chcemy ją uruchomić. A jak zbadać szybkość ładowania się witryn www w poszczególnych regionach kraju i to bez ruszania się z domu? Trzeba w tym zakresie zdać się na pomoc firmy, która zajmują się takimi badaniami.

test2speed.com, czyli nowe narzędzie badające szybkość wczytywania stron internetowych.

Do tej pory Polacy, którzy chcieli dowiedzieć się, czy i jak różni się szybkość ładowania się ich witryn w zależności, musieli polegać na narzędziach zagranicznych. test2speed.com to z kolei usługa od polskiej firmy nazwa.pl, która pozwala sprawdzić szybkość działania witryny www w wielu miastach na terenie całej Polski, "od Bałtyku aż po Tatry".

test2speed-nazwa-pl class="wp-image-2069218"
test2speed.pl od nazwa.pl - wyniki pomiaru

Nazwa.pl, czyli twórca test2speed.com, to polska firma zajmująca się hostingiem danych w chmurze. Przedsiębiorstwo chwali się, że jest jednym z liderów rynku hostingu, a jej nowy speedtest dla webdeweloperów jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce, z którego mogą skorzystać nawet osoby bez specjalistycznej wiedzy technicznej.

Jakie miasta obsługuje test2speed.com od nazwa.pl?

Nazwa.pl wyszła z założenia, że Polacy woleliby sprawdzać szybkość ładowania witryn www kierowanych do swoich rodaków na terenie jednego z naszych województw, a nie w np. Vancouver, Londynie, Frankfurcie albo Sydney. Testy przeprowadzone w innym kraju mogą zaciemniać obraz lub wykazywać problemy, których użytkownik i tak nie doświadcza.

Twórcy podają, że test2speed.com każdą stronę internetową bada niezależnie na terenie sześciu polskich miast. Na liście znalazły się Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań oraz Gdańsk. Po wykonaniu testu przygotowanego przez nazwa.pl wszystkie pojedyncze wyniki są zbierane i prezentowane w tabeli, a na ich podstawie wyliczana jest średnia.

test2speed-nazwa-pl class="wp-image-2069221"
test2speed.pl od nazwa.pl - średni czas ładowania strony w zależności od miasta

Raport prezentujący szybkość strony internetowej przedstawia również podgląd badanej witryny.

Oprócz tego użytkownicy test2speed.com mogą sprawdzić ping witryny internetowej, czyli średnią wartość opóźnienia przy połączeniu z serwerem, na którym ona działa. Każdy test przeprowadzany jest zaś z wykorzystaniem łącza klienckiego od ogólnopolskiego dostawcy Internetu, co odzwierciedla warunki, w jakich ze strony będą korzystać zwykli konsumenci.

Nazwa.pl do analizy szybkości strony używa oprogramowania od Google, bazującego na silniku Chrome oraz Lighthouse. Każda witryna dostaje indywidualną ocenę, co pomaga w interpretacji wyników osobom mniej technicznym. Nie zabrakło jednak funkcji dla zaawansowanych użytkowników, w tym webmasterów. Każdy raport pozwala sprawdzić szczegółowe informacje o witrynie.

Raporty prezentowane przez test2speed.com pozwalają na sprawdzenie szczegółowych informacji o witrynie. Dowiemy się z nich, jaką trasę pokonują pakiety w sieci IP wysyłane z serwera testującego do badanej strony WWW i jakie towarzyszą temu opóźnienia. A ponieważ szybkość wczytywania strony zależy zarówno od tych opóźnień na trasie pakietów, jaki i od ilości przesyłanych danych oraz od liczby elementów tworzących stronę, test2speed.com dodatkowo określi strukturę strony według typu tworzących ją danych, a dzięki analizie waterfall można szybko wyłapać opóźnienia we wczytywaniu elementów strony oraz wskazać jej składniki, które zwracają błędy - czytamy w komunikacie nazwa.pl

test2speed.com pozwala przy tym przeszukać archiwalne raporty dla testowanych z użyciem narzędzia witryn bez konieczności wykonywania kolejnych pomiarów. Historia zawiera ostatnie 30 wyników, ale wystarczy skopiować link, żeby wrócić do konkretnego raportu później, nawet jak nie będzie on już widoczny na liście najnowszych.

Informacja pochodzi z biura prasowego Nazwa.pl

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze