Oto skalowalny hosting w chmurze od nazwa.pl

Lokowanie produktu: nazwa.pl

Niezależnie od tego, czy serwis WWW ma obecnie duży ruch, czy mały, potrzebny jest hosting, który sprosta nagłym zmianom obciążenia. Taką wygodę zapewni usługa realizowana w chmurze, która w sposób automatyczny przydzieli dla strony serwer zapewniający potrzebne w danym momencie zasoby. A później za pomocą CDN dostarczy tę stronę do użytkownika tak szybko, jak to tylko możliwe.

07.12.2021 07.42
Oto skalowalny hosting w chmurze od nazwa.pl

Serwery w chmurze nazwa.pl

Gwarantowane 20 GHz mocy obliczeniowej, 8 GB pamięci RAM oraz 100 GB przestrzeni dyskowej to podstawowe parametry hostingu, oferowanego przez nazwa.pl. Aby zapewnić tak wysokie zasoby przez 99.9 proc. czasu trwania umowy, nazwa.pl świadczy swoje usługi w oparciu o chmurę obliczeniową, która w czasie tysięcznych części sekundy reaguje na pojawiający się wzrost obciążenia na dowolnym serwerze. 

 class="wp-image-1957133"

Strona na hostingu w nazwa.pl obsługiwana jest zawsze nie na jednym, ale na kilkuset serwerach naraz. Zapytania o nią przekazywane są do serwera z najmniejszym w danym momencie obciążeniem, dzięki czemu, niezależnie od pory dnia i roku, serwis może działać z maksymalną szybkością.

CDN nazwa.pl przyspiesza dostarczanie stron WWW

Oprócz szybkości samych serwerów niezmiernie ważne jest błyskawiczne dostarczenie strony WWW do korzystających z niej użytkowników. Około 80 proc. czasu oczekiwania na otwarcie przeciętnej witryny poświęcane jest na jej przesyłanie, a tylko 20 proc. na jej przygotowanie na serwerze. Czas przesyłania można jednak zmniejszyć poprzez umieszczenie elementów serwisu bliżej lokalizacji, z których łączą się użytkownicy. Taka usługa nazywa się CDN. Ponieważ polskojęzyczne strony zazwyczaj odwiedzane są z terytorium Polski, to takie serwery powinny być umieszczone również na terenie naszego kraju.

 class="wp-image-1963295"

Serwery CDN nazwa.pl ulokowane są w największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. W każdym z tych punktów połączone są bezpośrednio z sieciami największych ogólnopolskich dostawców łącz: Orange, Netia, Vectra (Multimedia), UPC i T‑Mobile, co gwarantuje, że informacje przesyłane są zawsze najkrótszą drogą.

Na przykład gdy ktoś zapyta o stronę z Gdańska, to otrzyma obrazki z serwera w Gdańsku, a gdy zapyta o nią z Wrocławia, to odpowie mu serwer we Wrocławiu. Niezależnie skąd będzie się łączył użytkownik strony, jej przesyłania odbywa się dużo szybciej niż z jednego serwera ulokowanego w dowolnym miejscu w Polsce.

Pełna integracja hostingu z CDN

Zapewnienie wysokiej niezawodności i szybkości działania serwisu WWW to skomplikowane zadanie, gdyż wymaga jednoczesnego zastosowania wielu technik optymalizacji. Wykorzystanie bardzo wydajnych serwerów z procesorami posiadającymi małą liczbą rdzeni obliczeniowych stanowi atrakcyjne rozwiązanie pod względem wydajności, ale jednocześnie powoduje po stronie dostawcy hostingu duże wyzwania związane z równoważeniem obciążenia. Dzięki technologii chmury, którą stosuje nazwa.pl, każda strona jest obsługiwana na najmniej obciążonym serwerze. 

Kompleksowego rozwiązania dostarcza jednak dopiero automatyczna integracja hostingu z serwerami CDN. Wysoka niezawodność dzięki chmurze, duża szybkość serwerów dzięki wydajnym procesorom oraz CDN w każdym większym mieście w Polsce zapewniają, że strony WWW utrzymywane na CloudHosting w nazwa.pl działają szybciej niż na dowolnym innym hostingu lub serwerze dedykowanym.

Lokowanie produktu: nazwa.pl
Najnowsze