REKLAMA

Rosja ukradła pięć statków ze zbożem z Berdiańska. Nakarmi nim swoich żołnierzy

Imperium zła powoli zaczyna pożerać napadniętą Ukrainę, i to dosłownie. Rosja wyraźnie ma zamiar karmić swoich żołnierzy bogactwem okupowanego kraju, jakim jest zboże. Zaczęło się rozkradanie majątku.

21.03.2022 11.00
rosja kradnie zboże statki
REKLAMA

Inwazja Rosji na Ukrainę nie przebiega zgodnie z planem. Bohaterska i niezłomna obrona przed zbrodniczą napaścią skutkuje nieprzewidzianymi dla putinowskiej generalicji problemami. Jeżeli wierzyć wziętym w niewolę rosyjskim żołnierzom, jednym z większych problemów okupanta jest głód. Poborowych nie wyposażono w odpowiednią ilość zapasów, a dostawy są utrudnione z uwagi na ich skuteczną likwidację przez wojskowe siły Ukrainy.

REKLAMA

Czytaj też:

Wygląda na to, że Rosja chce rozwiązać ten problem przez korzystanie z zasobów napadniętego kraju. Niedawno wyszło na jaw, że Rosjanie ukradli wodę o wartości 20 mln euro, jednocześnie sabotując ukraińską infrastrukturę. Teraz zaczęli kraść zebrane i przetworzone zboże.

Rosjanie ukradli pięć statków transportowych. Na pokładzie wiele ton zboża.

Według Państwowej Służby Statystycznej Ukrainy eksport produktów rolno-spożywczych w okresie styczeń-wrzesień 2021 r. osiągnął wartość 18,2 mld dol. Ukraina to również największy na świecie eksporter oleju słonecznikowego. Przed inwazją prognozowała, że w latach 2021-2022 może wyeksportować ponad 60 mln ton zboża, w tym 33 mln ton kukurydzy i 23 mln ton pszenicy. Teraz to bogactwo chce zagarnąć Rosja. I właśnie zaczęła.

REKLAMA

Jak informują ukraińskie władze, pięć statków towarowych wyładowanych dziesiątkami tysięcy ton zboża zostało przejętych przez Rosjan. Jednostki były zacumowane w porcie w Berdiańsku, znajdującym się w południowo-wschodniej Ukrainie. Rosyjskie holowniki przeciągnęły je w głąb Morza Azowskiego.

To prawdopodobnie dopiero początek grabieży. Według szacunków, na Morzu Czarnym znajduje się około 250 statków towarowych, którym Rosja nie pozwala odpłynąć. Jeden z nich, pływający pod banderą Panamy, został już zatopiony.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA