REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Rosja ukradła pięć statków ze zbożem z Berdiańska. Nakarmi nim swoich żołnierzy

Imperium zła powoli zaczyna pożerać napadniętą Ukrainę, i to dosłownie. Rosja wyraźnie ma zamiar karmić swoich żołnierzy bogactwem okupowanego kraju, jakim jest zboże. Zaczęło się rozkradanie majątku.

21.03.2022
12:00
rosja kradnie zboże statki
REKLAMA

Inwazja Rosji na Ukrainę nie przebiega zgodnie z planem. Bohaterska i niezłomna obrona przed zbrodniczą napaścią skutkuje nieprzewidzianymi dla putinowskiej generalicji problemami. Jeżeli wierzyć wziętym w niewolę rosyjskim żołnierzom, jednym z większych problemów okupanta jest głód. Poborowych nie wyposażono w odpowiednią ilość zapasów, a dostawy są utrudnione z uwagi na ich skuteczną likwidację przez wojskowe siły Ukrainy.

REKLAMA

Czytaj też:

Wygląda na to, że Rosja chce rozwiązać ten problem przez korzystanie z zasobów napadniętego kraju. Niedawno wyszło na jaw, że Rosjanie ukradli wodę o wartości 20 mln euro, jednocześnie sabotując ukraińską infrastrukturę. Teraz zaczęli kraść zebrane i przetworzone zboże.

Rosjanie ukradli pięć statków transportowych. Na pokładzie wiele ton zboża.

Według Państwowej Służby Statystycznej Ukrainy eksport produktów rolno-spożywczych w okresie styczeń-wrzesień 2021 r. osiągnął wartość 18,2 mld dol. Ukraina to również największy na świecie eksporter oleju słonecznikowego. Przed inwazją prognozowała, że w latach 2021-2022 może wyeksportować ponad 60 mln ton zboża, w tym 33 mln ton kukurydzy i 23 mln ton pszenicy. Teraz to bogactwo chce zagarnąć Rosja. I właśnie zaczęła.

REKLAMA

Jak informują ukraińskie władze, pięć statków towarowych wyładowanych dziesiątkami tysięcy ton zboża zostało przejętych przez Rosjan. Jednostki były zacumowane w porcie w Berdiańsku, znajdującym się w południowo-wschodniej Ukrainie. Rosyjskie holowniki przeciągnęły je w głąb Morza Azowskiego.

To prawdopodobnie dopiero początek grabieży. Według szacunków, na Morzu Czarnym znajduje się około 250 statków towarowych, którym Rosja nie pozwala odpłynąć. Jeden z nich, pływający pod banderą Panamy, został już zatopiony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA