REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy MacBook Air będzie miał ekran 15". Taki komputer planował sam Steve Jobs

Analiza łańcucha dostaw Apple wskazuje, że już w przyszłym roku mamy zobaczyć nowego MacBooka Air wyposażonego w 15-calowy ekran. Cieniutki komputer z tak wielkim ekranem byłby zupełną nowością w ofercie, choć sam Steve Jobs planował taki komputer już w 2015 r.

24.03.2022
12:41
Nowy MacBook Air z ekranem 15". Taki plan miał Steve Jobs
REKLAMA

Mamy w redakcji pewnego rowerzystę, który właśnie kupił MacBooka Air. Teraz zachodzi w głowę, czy to był dobry czas na zakup lekkiego komputera, bo ptaszki ćwierkają, że lada moment zobaczymy nowe MacBooki z serii Air. Czy warto będzie na nie czekać? Tak, ale tylko jeśli możesz sobie pozwolić na kilka długich miesięcy oczekiwania. Pamiętajmy bowiem, że obecny MacBook Air z procesorem M1 jest rewelacyjnym komputerem zapewniającym kombinację bardzo dużej mocy, bezgłośnej pracy i długiego czasu pracy na jednym ładowaniu.

REKLAMA

Obecny MacBook Air jest tak dobry, że trudno będzie go pobić, ale Apple ma plan.

 class="wp-image-1699062"
Źródło: Front Page Tech

Dużo mówi się o nadchodzącym MacBooku Air, który miałby być pierwszym komputerem wyposażonym w nową generację procesora Apple, czyli w układ M2. Liczne przecieki wskazywały, że Apple zupełnie zmieni obudowę. Będzie ona jeszcze bardziej minimalistyczna i kanciasta, bowiem ma zniknąć charakterystyczne "ścięcie". Komputer ma być całkowicie płaski, ale cieńszy od MacBooków Pro. Tym samym wzornictwo upodobni się do nowego iMaca 24", tym bardziej że pojawią się też nowe, pastelowe kolory metalowej obudowy.

Wewnątrz znajdziemy odświeżoną klawiaturę, bardzo podobną do tej znanej z MacBooka Pro 14", ale tym razem będzie miała biały kolor. Do tego powróci magnetyczne złącze ładowania MagSafe. Do tego mamy zobaczyć dwa porty Thunderbolt 4 i gniazdo słuchawkowe.

 class="wp-image-1994585"

Nowy MacBook Air ma zachować ekran o przekątnej 13", ale możliwe, że będzie miał notcha, takiego samego jak w MacBookach Pro 14" i 16".

Jeszcze ciekawiej zapowiada się nowy MacBook Air 15", który miałby trafić na rynek w przyszłym roku.

Informacje o takim komputerze podał Ross Young, analityk zajmujący się głównie tematyką ekranów. Apple miał już zlecić masową produkcję nowych ekranów w rozmiarze 15". Co więcej, te informacje czesciowo potwierdza inny znany obserwator firmy Apple, Mark Gurman. Według jego informatorów Apple rzeczywiście ma pracować nad MacBookiem Air 15".

REKLAMA

Co więcej, MacBook Air w rozmiarze 15" był przedmiotem dyskusji wewnątrz Apple już w 2015 r. Jak podaje Apple Insider, z korespondencji mailowej wynikało, że Steve Jobs "co najmniej rozważał" takiego MacBooka.

Ross Young donosi też o zamówieniach na ekrany do iPadów. Według doniesień analityka Apple miał zamówić nowe panele, które trafią do bazowego iPada. Nowy ekran ma mieć przekątną 10,9", czyli dokłądnie taką, jaką ma obecnie iPad Air. Dla przypomnienia najnowsza generacja najtańszego modelu iPada bazuje na ekranie 10,2 cala. Przejście na większy rozmiar oznaczałoby zapewne porzucenie grubych ramek i przycisku TouchID na rzecz nowszego projektu znanego już z iPada Pro i Air.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA