REKLAMA

Google zmieniło logo Chrome pierwszy raz od ośmiu lat. Możesz nie zauważyć tej zmiany

Google wydał we wtorek Chrome 100, najnowszą wersję swojej przeglądarki internetowej. Niejako przy okazji zmieniło się logo produktu. Zmiany są jednak bardzo niewielkie i można ich zwyczajnie nie zauważyć.

30.03.2022 11.21
Jaka przeglądarka zamiast Chrome
REKLAMA

Google odświeżyło identyfikację wizualną jednego z najważniejszych produktów: Chrome. Popularna przeglądarka internetowa wraz z wersją 100 otrzymała nową ikonę pierwszy raz od ośmiu lat. Mam jednak dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy nie przepadają za zmianami: możliwe, że nawet nie zauważycie modyfikacji logo.

REKLAMA

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka świata, a także jeden z tych projektów Alphabetu, które nieprędko trafią na zaskakująco wielkie wirtualne cmentarzysko. Według firmy analitycznej StatCounter, Chrome odpowiada aż za 63 proc. łącznego, globalnego ruchu w Internecie. Dlatego nie dziwi, że Google podchodzi bardzo ostrożnie do wizerunkowych zmian niezwykle popularnej przeglądarki.

Google Chrome otrzymało nowe logo. Pierwszy raz od ośmiu lat.

 class="wp-image-2035711"
 class="wp-image-2035708"

Odświeżona identyfikacja wizualna przeglądarki to przede wszystkim wykorzystanie nieco jaśniejszych oraz bardziej intensywnych kolorów, co najlepiej widać na przykładzie czerwieni. Wewnętrzny niebieski okrąg stał się większy, z kolei z logo zniknęły cienie, nadające ikonie głębi 3D. Nowy projekt jest znacznie bardziej płaski, odpowiadając współczesnym trendom, skupionym wokół prostoty i klarowności.

Osoby nieprzepadające za zmianami będą zadowolone. Na pierwszy rzut oka oba logo wyglądają identycznie. Dopiero po krótkiej chwili dostrzegamy wyraźne różnice. Dlatego jest bardzo możliwe, że część użytkowników nawet nie zauważy zmiany na swoim komputerze.

Różnice między nowym a starym logiem Google Chrome

Co ciekawe, nowa ikona Google Chrome będzie się minimalnie różnić w zależności od używanego systemu operacyjnego. Na Windows 10 oraz Windows 11 pojawi się dodatkowa warstwa gradientu, dopasowująca Chrome do pozostałych elementów interfejsu Microsoftu. Na ChromeOS ikona otrzyma najbardziej wyraziste kolory, z kolei na MacOS logo zachowa swój efekt 3D, rzucając cień na białe tło kafelka. Projektanci Google'a chcą w ten sposób podkreślać różnice każdego środowiska, przy jednoczesnym zachowaniu spójności nowej identyfikacji wizualnej.

 class="wp-image-2035705"
Nowa ikona Chrome na Windows
 class="wp-image-2035702"
Nowa ikona Chrome na ChromeOS
 class="wp-image-2035699"
Nowa ikona Chrome na MacOS

Kiedy nowa ikona Google Chrome pojawi się na twoim pulpicie?

Nowe logo aplikacji trafiło już do Chrome Canary w wersji nightly dla deweloperów. Odświeżona ikona przeglądarki, będąca częścią aktualizacji do wersji Chrome 100, trafiła już do dystrybucji. Wystarczy zainstalować aktualizację.

REKLAMA
Nowości w Google Chrome 100

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na spidersweb.pl 6.02.2022 roku

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA