REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

WhatsApp pozwoli sprawdzić, kto hałasuje podczas grupowej rozmowy głosowej

Nowa wersja aplikacji WhatsApp na iPhone'a usprawni interfejs połączeń głosowych. Dzięki temu łatwiej się zorientujemy, kto aktualnie się wypowiada. Komunikator pozwoli też namierzyć delikwenta, u którego gra muzyka albo osobę, której sąsiad robi właśnie remont.

20.02.2022
18:43
WhatsApp-iphone-aktualizacja-grupowe-rozmowy-audio-fale-dzwiekowe
REKLAMA

Rozmowy głosowe przez internet to nie jest nowy wynalazek, ale twórcy komunikatorów internetowych cały czas pracują nad usprawnianiem swoich aplikacji. Ciekawą funkcję dla użytkowników szykuje WhatsApp. Interfejs programu rozwijanego przez twórców Facebooka w wersji 22.5.0.70 na iPhone'y się zmieni, a nowe rozwiązanie jest już dostępne w wersji beta.

REKLAMA

WhatsApp: jak sprawdzić, kto hałasuje podczas grupowej rozmowy głosowej?

W ciągu ostatnich dwóch lat wideokonferencje i rozmowy głosowe przez internet zyskały na popularności, a każdy pewnie spotkał się z sytuacją, w której jeden z członków spotkania uniemożliwia prowadzenie rozmowy innym ze względu na hałas dobiegający z jego domu (lub od sąsiada robiącego remont).

Oczywiście gdy tylko zacznie się polowanie na delikwenta, który np. nie ma słuchawek i powoduje sprzężenie zwrotne sygnału audio, zapomniał wyłączyć muzykę na głośnikach lub umieścił klawiaturę zaraz obok mikrofonu, nikt nie chce się przyznać, że to jego wina. WhatsApp pozwoli łatwo sprawdzić, czyja to była wina.

W ramach interfejsu aplikacji WhatsApp każdy użytkownik będzie reprezentowany przez kafelek z generowanymi w czasie rzeczywistym falami dźwiękowymi.

Osoba, która hałasuje, już się nie ukryje w tłumie - wszyscy zobaczą na jego kafelku, że to od niej dobiega hałas. Pozostali członkowie spotkania będą mogli wtedy wymóc na użytkowniku rozwiązanie problemu lub wyłączenie mikrofonu w chwilach, gdy się nie musi odzywać.

Nowa funkcja pomoże również w sytuacjach, gdy rozmawiają ze sobą obce osoby, które nie rozpoznają się jeszcze po głosie. Nowy interfejs nie pozostawi wątpliwości co do tego, który z użytkowników właśnie się wypowiada.

REKLAMA

Warto przy tym zaznaczyć, że wizualizacja fal dźwiękowych w aplikacji WhatsApp pojawiła się już wcześniej w ramach wiadomości audio. Teraz po prostu to samo rozwiązanie technologiczne użyte zostanie w ramach grupowych rozmów audio.

Oprócz tego w aplikacji WhatsApp pojawi się opcja zmiany tapety wyświetlanej podczas rozmów audio. Do tego twórcy programu pracują nad wskaźnikiem szyfrowania typu end-to-end.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA