REKLAMA

TVP World przestał nadawać na żywo na YouTubie. Całe 15 osób na świecie nie będzie wiedziało, co się dzieje w Polsce

TVP World przestało nadawać na żywo w serwisie YouTube. Na szczęście jest sposób na to, by być na bieżąco z sytuacją w Polsce, co z pewnością ucieszy tych 15 widzów, którzy oglądali rzeczone materiały.

04.01.2022 16.40
tvp-world-gdzie-ogladac-na-zywo-live-kanal-youtube-nie-dziala
REKLAMA

Tak jak Sylwester zakażeń Marzeń w TVP faktycznie okazał się hitem i oglądały go miliony obywateli, tak nie wszystkie projekty Jacka Kurskiego okazują się strzałami w sam środek tarczy. Czasami prezes TVP wraz z ekipą trafia prosto w stopę - tak właśnie było w przypadku kanału TVP World na YouTubie.

REKLAMA

Ambicje były spore, ale w praktyce materiały telewizji rządowej w języku angielskim na platformie YouTube oglądało zwykle po kilkanaście osób. Większe zasięgi od kanału TVP World generowały memy ze screenami nabijające się z tej liczby widzów. Telewizja Polska najwyraźniej ma już dość tych drwin i nadawanie przerwano.

tvp world gdzie ogladac na zywo live kanal youtube nie dziala 1
Taki widok przywitał dzisiaj widzów kanału TVP World

TVP World znika z YouTube'a

Dzisiaj od rana filmy na kanale TVP World stają się na zmianę dostępne albo niedostępne - przy czym trudno jednoznacznie stwierdzić, czy winę za to ponosi administrator kanału kombinujący z ustawieniami prywatności, czy też sam YouTube ma jakąś czkawkę (przy czym stawiam na to drugie). Efekt jest jednak taki, że filmy co jakiś czas stają się niedostępne.

Oprócz tego kanał TVP World na YouTubie ma obecnie wyłączone nadawanie wideo na żywo. Jedyne, co można na nim obecnie oglądać, to materiały archiwalne. Swoją drogą one również nie są specjalnie popularne - żaden z filmów opublikowanych w ostatnich dniach nie przebił bariery 250 wyświetleń, chociaż kanał subskrybuje ponad 24 tys. ludzi.

tvp world gdzie ogladac na zywo live kanal youtube nie dziala 2
Po kilku odświeżeniach profilu TVP World wideo wróciły, ale bez opcji oglądania na żywo

Jak oglądać TVP World na żywo poza YouTube'em?

W chwili, gdy TVP World przestało nadawać live, a archiwalne wideo zniknęły z profilu, pojawiły się podśmiechujki, jakoby Telewizja Polska miała przenieść się na BanBye'a, czyli polskiego prawicowego konkurenta YouTube'a. Nie będzie jednak takiej potrzeby. Tych kilkunastu widzów, którzy do tej pory oglądali anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej na żywo na YouTubie, nie odcięto całkowicie od treści.

Audycje na żywo od TVP World cały czas są dostępne na... stronie tvpworld.com, (a konkretnie pod adresem https://tvpworld.com/51656539/our-stream). Jeśli ktoś stęsknił się za tymi treściami, to tam je znajdzie. Nie jest też wykluczone, że stream w wersji Live wróci na YouTube'a i będzie można znowu oglądać audycje na smartfonach, tabletach i Smart TV bezpośrednio w aplikacji Google'a.

REKLAMA
tvp world gdzie ogladac na zywo live kanal youtube nie dziala 3
TVP World Live można oglądać na stronie tvpworld.com

Nie zdziwię się jednak, jeśli kanał na YouTubie zostanie z czasem po cichu wygaszony. Raczej nie zapowiada się na to, by zdobył nowych widzów, a z wyników oglądalności filmów i liczba osób oglądających audycje na żywo internauci regularnie drą łacha. Z kolei na stronie tvpworld.com liczby użytkowników oglądających stream nie ma, a wiadomo - co z oczu, to z serca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA