REKLAMA

LG nerwowo reaguje na OLED-y od Samsunga i Sony. Oskarża o tworzenie "psujących wzrok" telewizorów

LG traci pozycję monopolisty na rynku telewizyjnych matryc OLED, co z pewnością musi być powodem niepokoju dla niektórych kierowników firmy. Jeden zagalopował się w krytyce produktów konkurencji tak daleko, że dostało się też linii telewizorów LG QNED. Ma ona być szkodliwa dla wzroku.

13.01.2022 16.08
LG atakuje telewizory Mini LED. Zapomina, że też ma takie
REKLAMA

Samsung Display w końcu wykonał krok, o którym plotki krążyły od wielu miesięcy. Firma weszła na rynek telewizyjnych matryc OLED, przełamując tym samym wieloletni monopol LG Display. Do tej pory wszyscy producenci telewizorów OLED musieli kupować matryce od jednego producenta, partnera ich bezpośredniego konkurenta w formie LG Electronics. Od teraz mają wybór.

REKLAMA

Czytaj też:

Co ciekawe, pierwszym klientem Samsung Display nie będzie Samsung Electronics, a Sony. To właśnie telewizor japońskiego producenta jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży odbiornik z matrycą od Samsunga. OLED-y od Samsung Display istotnie się różnią od tych od LG Display. Za sprawą układu pikseli RGB i wykorzystaniu powłoki z nanokryształów matryce od Samsunga mają oferować lepsze kolory i być jaśniejsze od tych od LG, zachowując przy tym unikalny atut OLED-ów, jakim jest kontrast doskonały.

Samsung nie zamierza się długo ociągać i wprowadzi do sprzedaży swoje telewizory OLED. Philips i Panasonic na razie pozostają klientami LG Display, zaś Sony zamierza dywersyfikować dostawców. Można być jednak pewnym, że ci rywalopartnerzy LG z pewnością choć rozważają zmianę rywalopartnera na Samsunga.

LG atakuje producentów telewizorów Mini LED. Zapomina, że też ma takie w ofercie.

Samsung Display dopiero się rozkręca i upłynie jeszcze sporo czasu, zanim wprowadzi na rynek odpowiednią liczbę matryc, by być znaczącą siłą. To oznacza, że przez najbliższe kwartały technologią eksponowaną jako najgroźniejszy rywal dla LG OLED TV będzie Mini LED. Telewizory LCD z podświetleniem Mini LED oferują znacznie lepszy kontrast niż starsze LCD TV, zbliżając się do poziomu oferowanego przez telewizory OLED i w teorii zachowując wyższą jasność i lepsze kolory. Wiceprezes LG Display zdecydował się zabrać głos na ich temat i na temat matryc QD-OLED od Samsunga.

REKLAMA

- Witamy Samsunga. Zajmowałem się samodzielnie OLED-em przez 10 lat, i teraz mam partnera. To szansa na powiększenie OLED-owego rynkuuprzejmie zaczął Oj Chang-ho podczas prezentacji matryc LG OLED EX, będąc dopytywanym o konkurencję. Skrytykował też konkurentów stawiających na Mini LED. W szczególności Samsunga i TCL, którzy jako jedyni z wiodących producentów nie zdecydowali się na zakup matryc OLED, używając techniki Mini LED do swoich sztandarowych odbiorników. - To urządzenia, które pogarszają wzrok ludziom z uwagi na zbyt wysoką jasność podświetleniastwierdził.

Trudno się dziwić tej wypowiedzi. Nie tylko relatywnie niska jasność jest postrzegana jako jedna z ważniejszych wad matryc OLED od LG, ale i na dodatek pojawia się coraz więcej badań zdających się potwierdzać słowa wiceprezesa. Jedno z ostatnich wprost wskazuje LED-y jako duże zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Problem w tym, że partner LG Display, czyli LG Electronics, poza LG OLED ma również w swojej ofercie telewizory dla masowego klienta. Są to LG QNED, czyli telewizory LCD z podświetleniem Mini LED. No ale skoro wiceprezes LG Display odradza ich zakup...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA