REKLAMA
 1. SPIDER'S WEB
 2. Technologie
 3. Poradniki
 4. Oprogramowanie
 5. Social Media - Poradniki

Jak zrobić live na TikToku? Jak nagrywać na żywo? Krótki i skuteczny poradnik

Chcesz zrobić live na TikToku, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie wymagania trzeba spełnić, żeby prowadzić transmisję na żywo w aplikacji oraz jak nakręcić dobrego live'a.

Jak zrobić live na TikToku? Krótki poradnik
REKLAMA

Transmisja na żywo, czyli live na TikToku, może pomóc ci zdobyć zainteresowanie twoich widzów, a także poszerzyć ich grono. Możesz nawet zarobić trochę pieniędzy dzięki punktom podarunkowym. Warto jednak pamiętać, że live na TikToku nie jest dostępny dla wszystkich twórców. Trzeba spełnić określone wymagania, aby uzyskać dostęp do tej opcji w aplikacji. W tym krótkim poradniku dowiesz się, co musisz zrobić, aby prowadzić transmisję na żywo.

REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

TikTok Live - wymagania

Istnieją dwa podstawowe warunki, które musisz spełnić zanim uzyskasz dostęp do prowadzenia transmisji na żywo na TikToku. Po pierwsze, musisz mieć ukończone 16 lat. Aplikacja rozpozna to po dacie urodzenia, którą podałeś podczas rejestracji konta. Drugim warunkiem jest posiadanie co najmniej 1000 obserwujących na koncie, na którym chcemy prowadzić live na TikToku.

Jak zrobić live na TikToku?

Jeśli spełniasz powyższe warunki, możesz przystąpić do rozpoczęcia swojego pierwszego live'a na TikToku. Oto krótka instrukcja, jak zrobić transmisję na żywo w tej aplikacji:

 • Otwórz aplikację TikTok na swoim smartfonie.
 • Naciśnij ikonę "Dodaj" (+)  znajdującą się na środku dolnej części ekranu
 • Wybierz ze znajdującego się na dole menu opcję "LIVE".
 • Po wybraniu opcji "LIVE" będziesz mógł zobaczyć podgląd swojej transmisji na żywo. W podglądzie możesz dodać tytuł, włączyć lub wyłączyć możliwość komentowania, dodać efekty lub filtry i udostępnić live na TikToku w mediach społecznościowych.
 • Gdy ustawisz już wszystko, naciśnij czerwony przycisk do nagrywania, aby rozpocząć swoją transmisję.
Jak zrobić live na TikTok?

Po zakończeniu live'a na TikToku wystarczy ponownie dotknąć czerwonego przycisku na dole ekranu, aby zakończyć transmisję na żywo. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do wcześniej nagranego i zmontowanego filmu, live zniknie, gdy tylko skończysz.

Wskazówki, jak zrobić jeszcze lepszy live na TikToku

REKLAMA

Jeśli chcesz, aby Twój live na TikToku był jeszcze lepszy, przyciągnął uwagę i pomógł zyskać ci jeszcze większą popularność, wypróbuj kilka naszych wskazówek:

 • Przygotuj scenerię - zadbaj o odpowiednie tło, rekwizyty i oświetlenie. Lampa pierścieniowa to dodatek, który pozwala stworzyć w warunkach domowych profesjonalnie wyglądające oświetlenie. 
 • Zadbaj o dźwięk - upewnij się, że żaden hałas nie będzie zakłócał twojej transmisji, a w miejscu, w którym się znajdujesz, jest odpowiednia akustyka. Warto przed rozpoczęciem live nagrać próbny filmik, by sprawdzić, jak dobrze jesteś słyszalny dla odbiorcy.
 • Przygotuj się do live - zaplanuj, co chcesz powiedzieć i pokazać, aby uniknąć martwej ciszy lub niepotrzebnego porzucania telefonu w celu znalezienia potrzebnych do transmisji rzeczy.
 • Wybierz dobrą porę - rozpocznij transmisję wtedy, gdy najwięcej Twoich widzów korzysta z aplikacji. Nie ma sensu nadawać na żywo, gdy wszyscy śpią lub są w szkole/pracy. 
 • Przyciągnij uwagę - opublikuj TikToka tuż przed rozpoczęciem transmisji, aby zwiększyć zasięg.
 • Sprawdź Wi-Fi - upewnij się przed rozpoczęciem live, czy twoje łącze jest dostatecznie silne, by uniknąć nagłego przerwania transmisji. 
 • Zwróć uwagę na długość transmisji - według norm TikToka, live nie powinien być dłuższy niż 30 minut. Jeśli będziesz nadawać zbyt krótko, nie zdążysz przyciągnąć uwagi odpowiedniej ilości osób, a jeśli live będzie zbyt długi, widzowie się znudzą. 
 • Reaguj - czytaj pojawiające się w trakcie live komentarze, odpowiadaj na nie i podtrzymuj dyskusję.
 • Poproś o pomoc przy moderowaniu komentarzy - jest bardzo przydatna. Moderator podczas Twojej transmisji może odfiltrowywać niewłaściwe treści, zanim się pojawią.
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA