REKLAMA

Jak ukryć zdjęcia w telefonie? 5 darmowych aplikacji z sejfami i ukrytymi folderami

Ukrywanie zdjęć w telefonie to sprytny sposób na ochronę plików przed niepowołanymi osobami. Wiele sejfów na pliki posiada również opcję wyświetlania się jako niepozorne aplikacje. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych darmowych sejfów i ukrytych folderów na zdjęcia w Androidzie.

02.01.2022 06.00
Jak ukryć zdjęcia w telefonie? 5 darmowych aplikacji z sejfami i ukrytymi folderami
REKLAMA

Ukrywanie plików i zdjęć powoli staje się standardem. Producenci dodają preinstalowaną funkcję w swoich urządzeniach. Jednakże niekiedy aplikacje te bywają niewygodne w użytkowaniu, chronią jedynie zdjęcia lub dostęp do nich jest zbyt oczywisty. W naszym zestawieniu przedstawiamy 5 aplikacji, które mogą służyć jako alternatywa dla domyślnych aplikacji lub rozwiązanie dla telefonów, które nie mają natywnej opcji ukrywania zdjęć w galerii.

REKLAMA

5 darmowych aplikacji do ukrywania zdjęć w telefonie

LockMyPix

LockMyPix to nie tylko aplikacja do ukrywania zdjęć i dokumentów, lecz sejf na wszelkiego rodzaju dane. Ukryty za kilkucyfrowym kodem pin, sejf LockMyPix jest szyfrowany w standardzie AES, który gwarantuje że pliki są poza zasięgiem nie tylko niepowołanych osób, ale i niepowołanych aplikacji.

LockMyPix w podstawowej wersji jest całkowicie darmową aplikacją. Użytkownicy, którzy chcieliby rozszerzyć jej funkcje o m.in. odblokowywanie odciskiem palca, dostęp do szyfrowanej chmury czy maskowanie sejfu za pomocą innej aplikacji, mogą to zrobić poprzez wykupienie subskrypcji premium.

Calculator - photo vault

Calculator - photo vault to aplikacja do ukrywania zdjęć z galerii, która zostanie doceniona przez użytkowników mających problem z przeglądaniem zawartości telefonu przez inne osoby. Ten ukryty folder na zdjęcia chowa się za maską kalkulatora - nie tylko jako ikona, ale także jako metoda wprowadzania pinu. Calculator - photo vault oprócz sprytnego ukrywania galerii, oferuje również szyfrowanie plików, które czyni go pełnoprawnym sejfem.

Ta darmowa aplikacja do ukrywania zdjęć posiada opcję subskrypcji premium, która wzbogaci ochronę plików o takie funkcje jak zamykanie aplikacji potrząśnięciem telefonem czy odblokowywanie sejfu poprzez wpisanie aktualnej godziny.

Privary

Privary to prosty sejf służący do ukrywania plików, który szczególnie przypadnie do gustu osobom szukającym prostych lecz skutecznych rozwiązań. Privary szyfruje pliki w trybie AES-CTR, a dostęp do aplikacji jest chroniony hasłem. Oprócz tego, Privary posiada domyślne blokowanie zrzutów ekranu, możliwość stworzenia kopii zapasowej danych oraz samoczynne usuwanie z listy ostatnio otwieranych aplikacji. Privary oferuje wszystkie te funkcje bezpłatnie, jednakże poszerzenie możliwości aplikacji o np. Robienie zdjęć intruzom dostępne jest dla użytkowników premium.

Vault

Wśród aplikacji do ukrywania zdjęć na Androida wyróżnia się Vault. Vault oprócz typowych dla sejfów funkcji ukrywania zdjęć i plików, posiada również skrót do aparatu przenoszącego zdjęcia do ukrytego folderu bezpośrednio po zrobieniu. Ponadto odblokowywanie za pomocą ocisku palca jest jedną z domyślnych opcji w darmowej wersji aplikacji.

Użytkownicy Vault docenią również w pełni funkcjonalną i w pełni prywatną przeglądarkę internetową wbudowaną w program. Jak wiele aplikacji tego typu na rynku, Vault również posiada płatną subskrypcję, która rozszerzy go o dodatkowe opcje ochrony i ukrywania zdjęć jak i dokumentów.

Vaulty

Mówiąc o aplikacjach do ukrywania zdjęć, nie można zapomnieć o Vaulty. Vaulty oferuje swoim użytkownikom nie jeden, a kilka sejfów na ukrywanie zdjęć i plików, a każdy z sejfów jest chroniony osobnym hasłem. Darmowy Vaulty posiada unikalną opcję kilkugodzinnego premium w zamian za obejrzenie kilkusekundowej reklamy, dzięki czemu opcje takie jak robienie zdjęć przy błędnym wpisaniu hasła, kopia zapasowa danych w chmurze czy podszywanie się pod inną aplikację są dostępne bez płacenia. Vaulty jest idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących tymczasowej ochrony lub ukrywania zdjęć opartego o kilka sejfów.

REKLAMA

Aplikacje do ukrywania zdjęć w telefonie nie pomogą bez silnego hasła

Folder ukryty na zdjęcia, choć powoli staje się standardem, nie zawsze jest domyślnie dostępny dla każdego urządzenia. Na szczęście dzięki Google Play możesz wybierać spośród szeregu różnych aplikacji oferujących sejfy i ukryte foldery. Jednakże bez silnego hasła nawet najlepszy sejf nie będzie skutecznym rozwiązaniem do ukrywania zdjęć na telefonie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA