REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Trudno poznać, że to Garmin. Hybrydowy Vivomove Sport i elektroniczny Venu 2 Plus prezentują się nadzwyczaj elegancko

Garmin chce zerwać z wizerunkiem producenta zegarków wyłącznie dla entuzjastów. Już od pewnego czasu ma w swojej ofercie całkiem eleganckie smartwatche. Dwa najnowsze, jakie producent pokazał na CES 2022, kryją sportową funkcjonalność w smukłych, eleganckich obudowach.

06.01.2022
11:28
garmin venu 2 plus vivomove sport
REKLAMA

Garmin wykorzystał targi CES 2022, by zaprezentować dwa nowe zegarki. Pierwszy to klasyczny smartwatch o nazwie Venu 2 Plus, którego największą nowością w zestawieniu z innymi urządzeniami tego producenta jest komunikacja głosowa. Z kolei Vívomove Sport ma być względnie niedrogą propozycją dla tych klientów, którzy szukają czegoś o urodzie zegarka analogowego, ale nie chcą rezygnować z podstawowych funkcji fitnessowo-sportowych.

REKLAMA

Czytaj też:

Garmin Venu 2 Plus, czyli zdrowie, fitness, GPS i głos.

 class="wp-image-1999535"
Garmin Venu 2 Plus

Venu 2 Plus pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych ze sparowanego z nim telefonu. Stanowi też rozszerzenie zainstalowanych na nim asystentów głosowych, można więc go wykorzystać, by zlecać Asystentowi Google, Bixby’emu czy Siri konkretne zadania lub zadawać im pytania. Choć nadal przede wszystkim jest to zegarek sportowo-fitnessowy.

 class="wp-image-1999538"
Garmin Venu 2 Plus

Venu 2 Plus pilnuje snu użytkownika, a jego oprogramowanie nie tylko przedstawia dane na temat wydajności spoczynku, ale też na ich podstawie generuje dostosowane do użytkownika sugestie. Monitoruje też poziom stresu, pilnuje ruchu i aktywności, a nawet dotlenienia krwi. Mimo ciągłego monitoringu i jasnego wyświetlacza AMOLED producent się zarzeka, że zegarek przy typowym użytkowaniu trzeba będzie podłączać do ładowarki nie częściej niż raz na dziewięć dni.

 class="wp-image-1999541"
Garmin Venu 2 Plus

W zegarku nie brakuje też innych funkcji smart. Obsługuje odtwarzanie muzyki ze Spotify, Amazon Music i Deezera. Oferuje płatności zbliżeniowe w systemie Garmin Pay. Można też rozszerzać jego funkcjonalność za pomocą aplikacji ze sklepu Connect IQ.

 class="wp-image-1999544"
Garmin Venu 2 Plus

Garmin Venu 2 Plus dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych. Sugerowana cena detaliczna na amerykański rynek to 450 dol.

Garmin Vívomove Sport ma łączyć modę i funkcjonalność.

 class="wp-image-1999547"
Garmin Vívomove Sport

Vívomove Sport to zegarek hybrydowy. To oznacza, że jego podstawa funkcja mierzenia i wskazywania czasu odbywa się tradycyjną, mechaniczną metodą. To zatem analogowy zegarek z dodatkowym, przeźroczystym wyświetlaczem dotykowym, za pomocą którego można sterować funkcjami fitnessowymi i wyświetlać na nim najważniejsze związane z kondycją informacje.

 class="wp-image-1999550"
Garmin Vívomove Sport
REKLAMA

Zegarek pilnuje tętna i oddechu, poziomu stresu, dotlenienia krwi, przypomina o nawadnianiu, monitoruje sen oraz wszelkie popularne ćwiczenia fizyczne. Pomaga też kobietom monitorować ich cykl menstruacyjny. Wbudowane aplikacje kierują treningami siłowymi, yogi, pilates, joggingu, jazdy na rowerze i wiele innych. Większość informacji trafia jednak do aplikacji mobilnej, bowiem wyświetlacz zegarka prezentuje tylko najbardziej podstawowe dane liczbowe.

Akumulator Vívomove Sport ma wystarczyć na 5 dni typowego użytkowania. Jest też zgodny z aplikacjami na Androida, dzięki czemu można za jego pomocą reagować na powiadomienia z aplikacji. Jego sugerowana cena detaliczna na rynek amerykański to 180 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA