REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Xiaomi TV Stick 4K z Android TV zamieni każdy telewizor w najnowocześniejszy smart TV

Najnowsza przystawka telewizyjna od Xiaomi - TV Stick 4K oferuje w zasadzie wszystko, co tylko można sobie wymyśleć. Najnowszego Android TV, obsługę wszystkich ważnych standardów - HDR z Dolby Vision, dźwięk z Dolby Atmos, a nawet coś więcej.

17.12.2021
11:57
Xiaomi TV Stick 4K
REKLAMA

Xiaomi TV Stick 4K ma być produktem konkurującym z Chromecast z Google TV. I ma ku temu wszelkie predyspozycje. Co prawda działa pod kontrolą systemu Android TV 11 bez nakładki Google TV – w przeciwieństwie do konkurenta – ale to niekoniecznie musi być wadą. Co więcej, przystawka od Xiaomi nie ma powodów do wstydu w kwestii całej reszty technikaliów. Obsługuje rozdzielczość 4K, HDR z Dolby Vision, dźwięk z Dolby Atmos, a także kodek AV1.

REKLAMA

Xiaomi TV Stick 4K – co potrafi?

 class="wp-image-1977845"

Prawdopodobnie łatwiej będzie wymienić czego nie potrafi. Z uwagi na rozmiar i chęć zachowania niskiego zużycia energii (a także, prawdopodobnie, by móc obniżyć cenę) Xiaomi TV Stick 4K oferuje bardzo prosty układ GPU. Z powodzeniem wystarczy do wydajnego dekodowania strumieni w 4K z HDR, jednak z pewnością nie można po niej oczekiwać wydajnej obsługi gier 3D – nawet tych mobilnych, przeznaczonych dla Androida.

Xiaomi TV Stick 4K, poza standardami Dolby i kodekiem AV1, obsługuje też niemalże wszystkie inne ważne protokoły, formaty i standardy. Poradzi sobie bez problemu nawet z dźwiękiem DTS-HD, co nie jest powszechne – choć, niestety, zabrakło obsługi DTS:X, czyli najbardziej rozwiniętego z formatów DTS.

Xiaomi TV Stick 4K
REKLAMA

Łączność bezprzewodowa w Xiaomi TV Stick 4K może być realizowana zarówno przez Bluetootha 5.0, jak i Wi-Fi. Urządzenie ma wymiary 106,8 mm x 29,4 mm x 15,4 mm. Dostępne będzie wyłącznie w  czarnej wersji kolorystycznej. Do zestawu dołączony będzie pilot.

Cena, niestety, nie jest jeszcze znana, tak jak data wejścia urządzenia do sprzedaży w Polsce. Mając jednak w pamięci dotychczasową politykę cenową Xiaomi, TV Stick 4K powinien być wyceniony bardzo atrakcyjnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA