REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Social media

Roksa zniknęła, a do gry wkroczyli oszuści. UWAGA: te serwisy tylko udają nową Roksę

Serwis Roksa.pl został zawieszony, ale konkurencja lub naciągacze nie próżnują. W sieci pojawiają się kolejne klony popularnego serwisu z ogłoszeniami dla sexworkerów. Twórcy oryginalnej i aktualnie zamkniętej Roksy ostrzegają przed nowymi serwisami, które tylko się podszywają.

roksa.pl nie dziala dlaczego zamknieta roksa.sx
REKLAMA

Roksa.pl nie działa od kilku dni. Właściciele zostali zatrzymani przez policję. Jak wyjaśnia prokuratura, 43-letniemu właścicielowi małopolskiej firmy i jego 39-letniemu bratu zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 § 3 kk.

REKLAMA

Pozostałe osoby zatrudnione do obsługi strony internetowej usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz art. 204 § 1 kk.

Roksa wróciła? W sieci bardzo szybko pojawiły się strony bazujące na nazwie zawieszonego serwisu

Teraz na roksa.pl zamieszczono komunikat, w którym podkreślono: nowe portale nie mają z nami nic wspólnego:

Nie mamy nic wspólnego innymi witrynami, próbującymi wykorzystywać markę Roksa. Strony te podszywają się pod nas, przestrzegamy przed korzystaniem z ich usług. Informujemy, że zaprzestanie działalności portalu jest spowodowane realizacją postanowienia Prokuratury. Nie jesteśmy w stanie odpisywać na otrzymywane od Was wiadomości. Prosimy o wyrozumiałość...

Twórcy nawet gdyby chcieli, nie mogliby kontynuować działalności. Prokurator zastosował wobec obu podejrzanych kierujących grupą środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach po 300 000 złotych oraz nakaz zaprzestania prowadzenia portalu.

Roksa.pl zniknęła. Co może czekać użytkowników Roksy w związku ze śledztwem

REKLAMA

– Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonego śledztwa – poinformował nas dział prasowy Prokuratury Krajowej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA