REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Są nowe panele do Sony PlayStation 5. Cena niemiło zaskakuje, do tego nie będą od razu dostępne w Polsce

Po ponad roku od premiery PlayStation 5, Sony zaprezentowało wymienne panele obudowy konsoli w pięciu wariantach kolorystycznych. Oczekiwana możliwość wizualnego odświeżenia platformy to jednak coś, na co gracze w Polsce będą musieli poczekać dłużej od kolegów z USA, Niemiec czy Francji. Kontrowersyjna jest także cena paneli sugerowana przez Sony.

13.12.2021
18:56
Sony pokazało wymienne panele PS5. Cena zaskakuje
REKLAMA

Wymienne panele dla konsoli PlayStation 5 to rozwiązanie, które już od premiery platformy wzbudza wiele kontrowersji. Sony wytacza procesy firmom oferującym tego typu produkty, chcąc zachować kontrolowany licencyjny monopol na sprzedaż dodatkowych paneli w odmiennych wariantach kolorystycznych. Japońska korporacja nareszcie przedstawiła własną ofertę tego typu, chociaż ceny oraz dostępność produktu nie powalają.

REKLAMA
Sony pokazało wymienne panele PS5

Wymienne panele dla PlayStation 5 od Sony będą kosztować aż 55 dolarów za parę.

Te 55 dolarów to stosunkowo wysoka stawka, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele firm trzecich sprzedaje własne panele za 15-30 dolarów. Oczywiście w przypadku oferty Sony mamy do czynienia z rozwiązaniem solidnym, o takich samych właściwościach jak oryginalne białe panele, dlatego możemy być spokojni o bezpieczeństwo PS5 po odświeżeniu obudowy. Mimo tego cena ustalona na poziomie 55 dolarów wydaje się zaskakująco wysoka. Jakby na to nie patrzeć, mówimy o dwóch płatach sztucznego tworzywa.

Wymienne panele dla PlayStation 5 od Sony będą dostępne na początku 2022 r., w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz czerwonej. To dokładnie te same warianty barw co dla nowych kontrolerów DualSense. W dalszej części roku oferta Sony ma zostać poszerzona o panele obudowy w kolorach różowy, błękitny oraz fioletowy.

Niestety, gracze w Polsce muszą obejść się smakiem, przynajmniej na razie.

Wymienne panele dla PlayStation 5 oraz kontrolery DualSense w nowych kolorach zadebiutują najpierw w USA, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Japonii, Chinach, Singapurze, Malezji, Tajlandii, Indonezji, Korei Południowej i na Filipinach.

REKLAMA

Sony deklaruje, że zarówno wymienne panele jak również kontrolery DualSense w nowych wariantach kolorystycznych pojawią się w innych krajach w późniejszym okresie 2022 r. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby niecierpliwi gracze z Polski zamówili panele oraz kontrolery przez niemiecki czy francuski sklep internetowy działający na terenie całej Unii Europejskiej.

 class="wp-image-1971635"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA