REKLAMA

Za czerwień bulisz więcej. DualSense w nowych kolorach już w polskich sklepach, z ceną i datą wysyłki

W ofercie niektórych sieci RTV AGD działających na terenie naszego kraju można już znaleźć kontrolery DualSense dla konsol PlayStation 5 w dwóch nowych kolorach. Zapłacimy dodatkowy podatek od czerwieni, ale nie od czerni.

24.05.2021 17.26
Pady DualSense w nowych kolorach już w polskich sklepach
REKLAMA

Nowe warianty kolorystyczne kontrolerów DualSense to coś, na co posiadacze PlayStation 5 czekają w zasadzie od premiery konsoli. Sam znam kilka osób, które wstrzymywały się z zakupem dodatkowych padów właśnie z myślą o nowych barwach. Dzięki nim można np. dokonać łatwego podziału kontrolerów między domownikami oraz rodzeństwem. Chodzi też o przełamanie białego standardu, od którego dotychczas nie było ucieczki - no, poza naklejkami i nakładkami firm trzecich.

REKLAMA

Pady DualSense w nowych wersjach kolorystycznych zaczynają się pojawiać w polskich sklepach.

Jedną z pierwszych sieci, w których można złożyć zamówienie przedpremierowe na DualSense w wersji czarnej oraz czerwonej, jest Media Expert. Oba kontrolery znajdują się już w internetowej bazie tej sieci, posiadając własne karty produktowe. Co ciekawe, oba gadżety - chociaż takie same w każdym aspekcie poza kolorem obudowy - odczuwalnie różnią się ceną.

Korzystając z zamówienia przedpremierowego, Media Expert sugeruje wysyłkę 11 czerwca 2021 r. Pokrywa się to z wcześniejszymi deklaracjami Sony Interactive Entertainment, według których pady DualSense w nowych kolorach będą dostępne właśnie w czerwcu. SIE nigdy jednak nie precyzowało dokładnej daty premiery, wskazując na różnice dla poszczególnych rynków krajowych. Polski oddział japońskiej korporacji również nie komunikował dokładnej daty. Warto dodać, iż Media Expert informuje na stronie o możliwości zmiany daty wysyłki towaru.

Czerwony DualSense droższy od czarnego - spodziewałem się czegoś odwrotnego.

 class="wp-image-1722306"
 class="wp-image-1722309"
REKLAMA

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony wyższą ceną kontrolera DualSense w czerwonym wariancie. Prędzej spodziewałbym się jej na czarnym padzie. Czerń to kolor naturalnie kojarzony z marką PlayStation. Wiele konsol Sony - PS2, PS3, PS4, PSP czy Vita - debiutowały właśnie w uniwersalnej czerni. Idąc tym tropem, przypuszczałbym, że więcej graczy sięgnie po czarny pad niż po czerwony. Mimo tego to na czerwień nałożono większą marżę.

Niestety, zbliżająca się premiera nowych wariantów kolorystycznych zdaje się nie mieć przełożenia w postaci obniżenia ceny kontrolera DualSense w tym podstawowym, białym wariancie, postulowanego przez część czytelników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA