REKLAMA

App Store Awards 2021. Poznaj najlepsze gry i aplikacje na sprzętach Apple'a

Najlepsze aplikacje i gry na sprzęty Apple? Firma jak co roku sama nagradza twórców, doceniając jakość ich produkcji, kreatywność i innowacyjność programów, dzięki którym tak wielu ludzi decyduje się zamknąć w ekosystemie sprzętów z nadgryzionym jabłkiem w logo. Oto zwycięzcy Apple App Store Awards 2021. Najlepsze gry i aplikacje na iPhone'a, iPada, Maca, Apple TV i Apple Watcha.

02.12.2021 15.32
App Store Awards 2021. Najlepsze gry i aplikacje na sprzętach Apple'a
REKLAMA

Apple App Store Awards to nagrody przyznawane nie tym aplikacjom czy grom, które są najpopularniejsze, lecz tym, które sam Gigant z Cupertino uzna za najlepsze na każdej ze swoich platform. Tak prezentuje się tegoroczna lista:

REKLAMA

Najlepsza aplikacja na iPhone’a – Toca Life World

 class="wp-image-1957859"
Najlepsza aplikacja na iPhone’a – Toca Life World

Można się zżymać, że Toce bliżej do gry niż kategorii „aplikacja”, ale tak naprawdę patrzymy tu na tak rozbudowaną produkcję, że trudno zamknąć ją w jednym pudełku. Toca Life World to – w bardzo dużym uproszczeniu – dwuwymiarowe Simsy, dedykowane najmłodszym odbiorcom. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, Apple wyróżnił aplikację za mistrzowskie podejście do tematu zabawy i autoekspresji u dzieci.

Najlepsza aplikacja na iPada – Luma Fusion

Najlepsza aplikacja na iPada – Luma Fusion class="wp-image-1957862"
Najlepsza aplikacja na iPada – Luma Fusion

Luma Fusion to bezsprzecznie najlepsza aplikacja do montażu wideo, jaką znajdziemy na tabletach Apple’a. Jej możliwości niemal nie ustępują pełnoprawnym edytorom na komputery osobiste, a nowa wersja umożliwia też pełny workflow oparty o HDR. To też najlepsza proteza, jaką mamy dla braku Final Cut Pro na iPadach.

Najlepsza aplikacja na Maca – Craft

Najlepsza aplikacja na Maca – Craft class="wp-image-1957865"
Najlepsza aplikacja na Maca – Craft

Craft to w dużym uproszczeniu klon aplikacji Notion – kombinacja potężnego notatnika z aplikacją do pisania i zarządzania projektami, którą każdy może dostosować do swoich potrzeb. Co trzeba oddać twórcom aplikacji – jest ona bez porównania ładniejsza od programu, którego funkcjonalność kopiuje.

Najlepsza aplikacja na Apple TV: DAZN

Najlepsza aplikacja na Apple TV: DAZN class="wp-image-1957868"
Najlepsza aplikacja na Apple TV: DAZN

DAZN jest stosunkowo nieznaną w Polsce telewizją internetową, oferującą dostęp do transmisji wydarzeń sportowych za stałą, miesięczną opłatą. Dla polskiego fana sportu raczej nic nowego.

Najlepsza aplikacja na Apple Watcha – Carrot

Najlepsza aplikacja na Apple Watcha – Carrot class="wp-image-1957871"
Najlepsza aplikacja na Apple Watcha – Carrot

Carrot to prawdopodobnie najlepsza, a na pewno najciekawsza aplikacja pogody, prezentująca warunki atmosferyczne nie tylko za pomocą pięknej grafiki, ale też ciętego komentarza. Aplikacja na Apple Watcha w pełni zasługuje na wyróżnienie.

Najlepsza gra na iPhone’a – League of Legends: Wild Rift

 class="wp-image-1957877"
Najlepsza gra na iPhone’a – League of Legends: Wild Rift

LoL na smartfony zachwycił graczy od pierwszej chwili, a Riot Games dodatkowo dba o to, by z każdą kolejną aktualizacją gra stawała się coraz lepsza. I mimo tego, że gra trafiła do sklepu z aplikacjami na samiutkim początku 2021 r., Apple uznał, że nikt nie zasługuje bardziej na wyróżnienie.

Najlepsza gra na iPada – MARVEL Future Revolution

Najlepsza gra na iPada – MARVEL Future Revolution class="wp-image-1957883"
Najlepsza gra na iPada – MARVEL Future Revolution

Gra w świecie superbohaterów na urządzenia mobilne nie mogła przejść bez echa. Future Revolution to pierwsza mobilna gra RPG w świecie Marvela, która z miejsca została pokochana przez fanów.

Najlepsza gra na Maca – Myst

Najlepsza gra na Maca – Myst class="wp-image-1957886"
Najlepsza gra na Maca – Myst

Oryginalny Myst liczy sobie 28 lat i wciąż jest uznawany za produkcję kultową. We wrześniu doczekaliśmy się kolejnego odświeżenia tej niesamowicie klimatycznej gry logicznej, która trafiła także na komputery Mac. Pomimo upływu lat, tytuł wciąż się broni – zwłaszcza z odświeżoną grafiką.

Najlepsza gra na Apple TV – Space Marshals 3

Najlepsza gra na Apple TV – Space Marshals 3 class="wp-image-1957889"
Najlepsza gra na Apple TV – Space Marshals 3

Space Marshals 3 to wyjątkowa gra łącząca w sobie klimat kosmicznej przygody, z elementami taktycznego gameplayu i wciągającej fabuły. Pozycja obowiązkowa.

Najlepsza gra na Apple Arcade – Fantasian

REKLAMA
Najlepsza gra na Apple Arcade – Fantasian class="wp-image-1957892"
Najlepsza gra na Apple Arcade – Fantasian

Nie mogło być inaczej. Gra od twórców oryginalnej serii Final Fantasy dostępna wyłącznie w Apple Arcade nie mogła przejść bez echa, zwłaszcza że w tej produkcji absolutnie wszystko się zgadza. Grafika jest przepiękna, fabuła gry wciąga, a przepiękna muzyka Nobuo Uematsu zachwyca w równym stopniu, co w oryginalnych produkcjach Final Fantasy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA