REKLAMA

Wymiana ekranu w iPhonie przestaje psuć Face ID. Apple się zlitował

Apple w iOS 15.2 w wersji beta wycofuje się z kontrowersyjnej decyzji. Dzięki temu Face ID nie przestanie działać na iPhone'ach z wymienionym ekranem.

18.11.2021 09.46
iphone 13 mini wymiana ekranu face id iOS 15.2
REKLAMA

Co prawda iPhone'y 12 i 13 dostały ledwo co aktualizację do iOS 15.1.1, ale trwają już beta testy iOS 15.2. Nowa aktualizacja przyniesie kilka nowości takich jak np. kolejne zmiany w trybie makro oraz opcję wyszukiwania przedmiotów, które mogą śledzić naszą lokalizację.

REKLAMA

Wymiana wyświetlacza w iPhonie w końcu we własnym zakresie

Oprócz tego iOS 15.2 umożliwi wreszcie wymianę wyświetlacza we własnym zakresie w telefonie w taki sposób, który nie popsuje Face ID. Wcześniej klienci, którzy zdecydowali się na wymianę popsutego ekranu, musieli liczyć się z brakiem funkcji rozpoznawania twarzy.

Wymianę ekranu w iPhonie z iOS 15.2 udało się uwiecznić serwisantowi na wideo na kanale iCorrect. Chociaż nie przeniósł on do telefonu innego mikrokontrolera, Face ID po wymianie wyświetlacza nadal działa. To świetne wieści zarówno dla konsumentów, jak i dla nieautoryzowanych serwisów.

Apple wycofał się ze swojej decyzji po fali krytyki, jaka na niego spadła.

REKLAMA

Biorąc pod uwagę to, jak pieczołowicie amerykańscy i europejscy urzędnicy przyglądają się ostatnio korporacjom, dawanie im dodatkowego argumentu było Apple'owi nie na rękę. Zmiany wprowadzone w iOS 15.2 wyglądają jak ucieczka do przodu przed kolejnymi oskarżeniami o celowe utrudnianie naprawiania urządzeń w celu zmaksymalizowania zarobków kosztem klientów oraz środowiska.

To kolejna dobra wiadomość, jaka przypłynęła do nas z Cupertino w ciągu ostatnich kilku dni. Apple uznał bowiem wreszcie, że zaufa swoim klientom, iż będą odpowiednio dbać o iPhone'y i umożliwi im zakup materiałów (ekrany, akumulatory i części modułu foto), narzędzi oraz instrukcji serwisowych do samodzielnego naprawiania iPhone'a bez wychodzenia z domu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA