REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nadchodzi tani iPhone SE. Nowy telefon Apple'a będzie obsługiwał 5G

Już wiosną ma się pojawić nowy telefon firmy z Cupertino. Apple szykuje się do premiery iPhone'a SE (2022). Fani skanerów linii papilarnych powinni być zadowoleni.

30.11.2021
20:30
iphone se
REKLAMA

Apple może i nie zapowiada swoich telefonów z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, ale do sieci trafiły już informacje o nadchodzącej premierze kolejnego iPhone'a SE. Urządzenie ucieszy przede wszystkim fanów skanerów linii papilarnych, gdyż jego obudowa będzie ponownie bazowała na czteroletnim iPhonie 8, który z kolei nawiązywał designem do iPhone'a 6 z… 2014 r. Wielu konsumentów może być jednak tym rozczarowanych.

REKLAMA

iPhone SE (2022) to iPhone SE (2020) na sterydach - dostanie procesor Apple A15 Bionic oraz modem 5G.

iPhone SE (2022) ma być bardzo podobny pod względem wyglądu do swojego poprzednika, czyli sprzedającego się świetnie iPhone'a SE (2020). Zmienią się jednak jego podzespoły. Urządzenie ma zostać wyposażone w procesor Apple A15 znany z iPhone'a 13 wraz z modemem pozwalającym łączyć się z sieciami 5. generacji. Taki ruch by sprawił, że wszystkie modele telefonów Apple'a obecne w 2022 r. w sprzedaży miałyby 5G.

Pewna grupa klientów może być jednak rozczarowana. Pierwszy telefon z tej serii budżetowych modeli, czyli iPhone SE (2016), bazował na iPhone'ach 5 i 5s, podczas gdy iPhone SE (2020) był de facto kolejną iteracją iPhone'ów 6/6s/7/8. Można było liczyć na to, że iPhone SE (2022) będzie już nawiązywał wzornictwem do iPhone'a X, a tym samym dostanie OLED-owy ekran i Face ID zamiast Touch ID.

Ja tam uważam, że to bardzo dobra decyzja.

REKLAMA

Nie wszyscy konsumenci są zainteresowani nowym zabezpieczeniem biometrycznym, a najwyraźniej Apple nie ma zamiaru umieścić w swoich telefonach skanera linii papilarnych w przycisku blokady (jak w niektórych nowych iPadach), ani tym bardziej w warstwie pod ekranem (idąc tropem konkurencji). Czytnik odcisków palców w guziku Home to dla nich jak na razie jedyna opcja.

iPhone SE (2022) będzie jednak małym urządzeniem, ale oprócz niego w ofercie Apple'a może pojawić się jeszcze jeden odgrzewany kotlet telefon bazujący na starszym modelu, czyli na iPhone'ach 6 Plus, 6s Plus, 7 Plus i 8 Plus. Jego premiery nie ma co się jednak spodziewać w przyszłym roku. Możliwe, że takie urządzenie zadebiutuje dopiero rok później jako np. iPhone SE Plus (2023).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA