REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Rockstar blokuje GTA Trilogy: The Definitive Edition na PC. A w plikach gry tajne dokumenty

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition to jeden z najbardziej wyczekiwanych remasterów tego roku. Posiadacze wersji na PC nie mogą jednak rozpocząć zabawy, gra została zablokowana. Przyczyna blokady jest niezwykle ciekawa.

12.11.2021
14:25
Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition nie działa na PC
REKLAMA

Remastery trzech kultowych odsłon Grand Theft Auto (GTA 3, Vice City, San Andreas) są już dostępne na Xbox (Xbox One, Xbox Series), PlayStation (PS4, PS5), Switch i Rockstar Launcher (PC). O przepraszam, informacja nieaktualna. Na PC gra nie jest już dostępna. Wydawnictwo Rockstar ją zablokowało, gry na tę chwilę nie można też kupić w ramach Rockstar Launchera.

REKLAMA

Czytaj też:

Według oficjalnego komunikatu wydawnictwa chodzi o prace serwisowe usług online. Dość niefortunny termin, biorąc pod uwagę fakt, że 11 listopada swoją premierę miała długo wyczekiwana gra. W to wyjaśnienie nie uwierzyli też niektórzy entuzjaści. Część z nich, która zdołała pobrać grę przed blokadą, zaczęła przeglądać jej pliki. I, wygląda na to, że znaleźli faktyczną przyczynę wstrzymania dostępności gry.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition nie działa na PC. Gra się nie uruchamia. Przyczyną mogą być dokumenty w plikach gry.

Jak się okazuje, w plikach gry znalazły się absolutnie wszystkie piosenki, jakie były dostępne w oryginale. Twórcy remastera, zamiast usunąć pliki piosenek, do których nie mieli już praw, zmodyfikowali same mechanizmy odpowiedzialne za dobór utworów podczas gry.

REKLAMA

Na tym jednak nie koniec. Remaster zawiera niezabezpieczony przed podglądem plik silnika gry. Użytkownik o odpowiedniej wiedzy deweloperskiej może podejrzeć jego zawartość i zawarte w nim skrypty, nie tylko by lepiej zrozumieć jak działają gry z trylogii, ale też co z nich usunięto. Nie chodzi tu przy tym o edycję definitywną, a o oryginalne produkcje sprzed lat, do których z przyczyn finansowych i czasowych nie zmieściły się wszystkie pomysły Rockstara.

Na razie nie jest jasne kiedy gracze korzystający z PC będą mogli dołączyć do swoich konsolowych znajomych i wrócić wspomnieniami do starych czasów. Sytuacja jest jednak zdecydowanie bezprecedensowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA