REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Affinity Photo w promocji na Black Friday. Alternatywa dla Photoshopa 30 proc. taniej

Program Affinity Photo, który jest znakomitą alternatywą dla Adobe Photoshop można teraz kupić w świetnej promocji z okazji Black Friday 2021. Cena jest niższa nawet o połowę.

26.11.2021
8:16
Affinity Photo: promocja na Black Friday. Cena niższa o 30 proc.
REKLAMA

Dobra oferta w ramach promocji Black Friday 2021. Wszystkie programy Affinity można kupić 30 proc. taniej, a wersje na iPada, nawet za połowę ceny. Jeśli szukasz sensownej alternatyw dla niektórych programów Adobe to dobry moment, aby się przesiąść.

REKLAMA

W ramach promocji Black Friday, programy Affinity Photo, Designer i Publisher zostały przecenione o 30 proc. z 259,99 zł na 179,99 zł. Affinity Photo i Affinity Designer mają taże swoje wersje na iPada, a promocja na te programy jest jeszcze większe i sięga ponad 50 proc.: przeceniono je z 104,99 zł na 47,99 zł. Do tego dostajemy 30 proc. zniżki na wszystkie cyfrowe dodatki, jak pędzle, tekstury, nakładki, szablony i pakiety, które można wykorzystać w programach Affinity.

A gdyby ktoś potrzebował poradnika, jak wykorzystać w pełni potencjał zakupionych programów, to oficjalne podręczniki można nabyć za 133.49 zł zamiast 194,49 zł. Słowem: dobra promocja dla twórców. Pytanie czy rzeczywiście warto? 

 class="wp-image-1943825"
Affinity Photo na Black Friday 2021

Affinity Photo na Black Friday 2021 - czy warto?

Jeśli do tej pory nie skorzystaliście ze świetnej promocji Affinity dla twórców i nie kupiliście programów za pół ceny to raczej warto. Na początku roku, jak i wiosną 2020 r. Serif, oferowała świetną promocję na programy z serii Affinity. Można było wypróbować programy Affinity Photo, Designer i Publisher za darmo przez 90 dni i/lub kupić je o połowę taniej. Była to akcja mająca na celu wesprzeć twórców, którzy mocno ucierpieli na pandemii COVID-19. Dzisiaj aż tyle nie dostaniemy, ale i tak jest to naprawdę dobra oferta. 

Programy z serii Affinity mają być alternatywą dla pakietu Adobe. Oczywiście nie zastąpią wszystkich aplikacji, ale dla części z nich mogą stanowić ciekawą alternatywę. Szczególnie, jeśli kogoś uwiera konieczność płacenia co miesiąc abonamentu. Wielu fotografów korzysta na przykład z pakiety Photoshop + Lightroom za ok. 60 zł / miesiąc. Łatwo policzyć, że w ciągu roku daje to 720 zł. Jesli zatem Affinity Photo wam wystarczy to już po 5 miesiącach zakup się zwróci.

Affinity Photo jest pełnoprawnym zamiennikiem Photoshopa, a pozostałe programy Affinity mogą zastąpić Adobe InDesign oraz Adobe Illustrator, kosztujące same w sobie minimum 100 zł miesięcznie, lub blisko 400 zł miesięcznie w pakiecie obejmującym wszystkie aplikacje Adobe.

 class="wp-image-1943861"
Affinity Photo ma wersje na komputery Mac, Windows oraz systemy mobilne.

Pamiętajmy jednak, że co roku Adobe robi też specjalną promocję, w której można kupić wszystkie programy w pakiecie Creative Suite za ok 160 zł / miesiąc przy rocznej subskrybcji. Programy Affinity kupione raz są nasza na zawsze i nie trzeba płacić abonamentu, aby móc z nich korzystać. 

Sam nie skusiłem się nigdy na programy Affinity, bo brakuje im odpowiednika Lightrooma.

REKLAMA

Od lat siedzę w pakiecie Adobe i jestem do niego przyzwyczajony, ale najważniejszy powód, dla którego nie mówię do widzenia firmie Adobe to fakt, że korzystam głównie z Lightrooma, gdzie wiele zdjęć obrabiam seryjnie. W mojej pracy Photoshop tylko dodatek. Affinity Photo to świetny program, ale zastępca Photoshopa. Alternatywy dla Ligtrooma wciąż nie ma. Z tego prostego powodu jestem więc uzależniony od Adobe, ale jeśli Seriff za jakiś czas pokaże podobny program, z chęcią zapłacę raz, zamiast co miesiąc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA