REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung zaprasza na nowe premiery. Możliwe, że czeka nas jeszcze jeden składany smartfon

Już za tydzień odbędzie się kolejny Samsung Unpacked, podczas którego zobaczymy nowe smartfony. Pewnikiem jest Galaxy S21 FE, ale możliwe, że Samsung szykuje też nowy składany smartfon.

13.10.2021
12:26
Samsung Unpacked 2021 Part 2. Galaxy S21 FE ujrzy światło dzienne
REKLAMA

Samsung wysłał zaproszenia na konferencję online, która odbędzie się dokładnie za tydzień, czyli 20 października. Wydarzenie nosi tytuł Galaxy Unpacked Part 2, co od razu sugeruje, że poznany na nim nowe smartfony z serii Galaxy.

REKLAMA

Samsung Galaxy Unpacked Part 2 - pewnikiem jest Galaxy S21 FE

Przecieki na temat tego smartfona pojawiają się od długich miesięcy. Według niezależnych źródeł Samsung przekładał premierę S21 FE z uwagi na braki dostępności podzespołów, a pod uwagę był brany nawet scenariusz porzucenia tego projektu. Teraz zachodnie redakcje są jednak przekonane, że Galaxy S21 FE nadejdzie i że zobaczymy go na nadchodzącym Samsung Unpacked Part 2.

Apetyt jest duży, bo ubiegłoroczny Galaxy S20 FE był szalenie ciekawym smartfonem. Miał kilka cięć względem topowych modeli S20, ale jednocześnie był zauważalnie tańszy, dzięki czemu całościowo był dużo bardziej opłacalny. Najważniejsze jednak, że był dopracowaną konstrukcją, w której trudno było doszukać się wad. Jeśli tegoroczny Samsung Galaxy S21 FE pójdzie tą samą drogą, szykuje się kolejny hit.

Na krótkiej animacji Samsunga widzimy kolorowe bloki, które zapewne zdradzają kolory obudowy nadchodzącego Galaxy S21 FE. Możemy spodziewać się klasycznej czerni i bieli, pastelowych odcieni różu i koloru żółtego, a także granatu.

Czy to możliwe, że Samsung pokaże jeszcze jedną wersję składanego Galaxy Z Flipa 3?

Na animacji widzimy kwadratowe elementy układające się w kształt rozłożonego do połowy Galaxy Z Flipa 3. Warto przypomnieć, że podobne elementy zapowiadały konferencję Unpacked z sierpnia, na której debiutował Z Fold 3 i Z Flip 3. To od razu nasuwa przypuszczenia, że podczas Samsung Unpacked Part 2 zobaczymy jeszcze jeden składany telefon.

 class="wp-image-1893401"

Wróćmy na chwilę do ubiegłorocznych plotek. Bardzo wiele źródeł zapowiadało, że w 2021 r. pojawią się trzy składane smartfony:

  • Samsung Galaxy Z Fold 3,
  • Samsung Galaxy Z Flip 3,
  • Samsung Galaxy Z Flip 3 FE.

Dwa pierwsze już trafiły na rynek, a o trzecim słuch zaginął. Nadchodzące wydarzenie byłoby jednak świetną okazją do premiery tańszego Z Flipa 3 FE. Do oferty trafiłyby warianty FE dwóch najważniejszych linii Samsunga. Brzmi to świetnie, ale pamiętajmy, że na tym etapie są to tylko mgliste przecieki i domysły.

REKLAMA

Samsung może też szykować kilka mniejszych nowości.

Jedną z nich może być tablet Galaxy Tab S8 z obsługą rysika. O trafności tych przewidywań przekonamy się 20 października, podczas Galaxy Unpacked Part 2.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA