REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Awaria Facebooka. Nie działa FB, Messenger, Instagram, TikTok i inne

Facebook, Messenger i Instagram nie działają. Wielka globalna awaria dotknęła największy serwis społecznościowy świata. Użytkownicy internetu nie mogą się komunikować, a uczniowie nie są w stanie odrobić pracy domowej, bo nie mają dostępu do grup. Awaria trwa od wielu godzin.

04.10.2021
20:34
Facebook nie działa
REKLAMA

Trwa awaria Facebooka. Nie działa także Messenger i Instagram. Awaria jest globalna, występuje nie tylko w Polsce. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie usunięta.

Złe wieści dla użytkowników portalu Facebook oraz jego usług. Nie działają strona główna serwisu FB, Messenger i Instagram. To nie wszystko. Awaria dotyczy aplikacji także TiokTok, Twitter oraz WahatsApp.

 class="wp-image-1882059"
Facebook nie działa.

Facebook jest największym serwisem społecznościowym świata, na którym zarejestrowano blisko 3 miliardy kont. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się jego komunikator Messenger oraz oparta o zdjęcia i treści wideo usługa Instagram. Wszystkie trzy dzisiaj łączy to, że… padły.

Facebook nie działa, a wraz z nim Messenger i Instagram

Takie sytuacje nie zdarzają się co prawda zbyt często, ale nawet największe tuzy świata nowych technologii potrafią zaliczyć wtopę. W takich sytuacjach, gdy Facebook nie działa, zarówno użytkownicy, jak i marketingowcy prowadzący na Facebooku swoje kampanie zostają na chwilę na lodzie.

facebook nie dziala instagram messenger downdetector pl class="wp-image-1881741"
Próba odpalenia Facebooka w Safari na iPhonie kończy się niepowodzeniem

Na szczęście zwykle w przypadku awarii takich usług jak Facebook, Messenger czy Instagram czas niedostępności liczony jest zwykle w godzinach, a nie w dniach. Jest spora szansa, że jeszcze dzisiaj wieczorem będziemy wszyscy mogli wrócić do scrollowania i trollowania.

Awaria serwisu Facebook dotknęła użytkowników z całej Polski

Fakt wystąpienia awarii zauważyliśmy u siebie, a problem z dostępem do portalu ma nasz zespół Spider's Web, który jest rozsiany po całym kraju. To, że Facebook, Messenger i Instagram mają problemy z działaniem, widać również w serwisie downdetector.pl.

facebook nie dziala instagram messenger downdetector pl class="wp-image-1881744"
Tak wygląda lista aktualnie trwających awarii w serwisie downdetector.pl

Pierwsze zgłoszenia o awarii Facebooka, Messengera i Instagrama pojawiły się kilkanaście minut po godzinie 17:00 polskiego czasu, a po niecałej godzinie liczba raportowanych błędów liczona jest w tysiącach.

REKLAMA

Facebook, Messenger i Instagram zajmują też pierwsze trzy miejsca na liście trwających obecnie awarii.

Pozostaje trzymać kciuki, żeby Facebook się z problemem jak najszybciej uporał.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA