REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Social media
  3. Technologie

Awaria Facebooka. Nie działa FB, Messenger, Instagram, TikTok i inne

Facebook, Messenger i Instagram nie działają. Wielka globalna awaria dotknęła największy serwis społecznościowy świata. Użytkownicy internetu nie mogą się komunikować, a uczniowie nie są w stanie odrobić pracy domowej, bo nie mają dostępu do grup. Awaria trwa od wielu godzin.

Facebook nie działa
REKLAMA
333 interakcji
dołącz do dyskusji

Trwa awaria Facebooka. Nie działa także Messenger i Instagram. Awaria jest globalna, występuje nie tylko w Polsce. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie usunięta.

Złe wieści dla użytkowników portalu Facebook oraz jego usług. Nie działają strona główna serwisu FB, Messenger i Instagram. To nie wszystko. Awaria dotyczy aplikacji także TiokTok, Twitter oraz WahatsApp.

 class="wp-image-1882059"
Facebook nie działa.

Facebook jest największym serwisem społecznościowym świata, na którym zarejestrowano blisko 3 miliardy kont. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się jego komunikator Messenger oraz oparta o zdjęcia i treści wideo usługa Instagram. Wszystkie trzy dzisiaj łączy to, że… padły.

Facebook nie działa, a wraz z nim Messenger i Instagram

Takie sytuacje nie zdarzają się co prawda zbyt często, ale nawet największe tuzy świata nowych technologii potrafią zaliczyć wtopę. W takich sytuacjach, gdy Facebook nie działa, zarówno użytkownicy, jak i marketingowcy prowadzący na Facebooku swoje kampanie zostają na chwilę na lodzie.

facebook nie dziala instagram messenger downdetector pl class="wp-image-1881741"
Próba odpalenia Facebooka w Safari na iPhonie kończy się niepowodzeniem

Na szczęście zwykle w przypadku awarii takich usług jak Facebook, Messenger czy Instagram czas niedostępności liczony jest zwykle w godzinach, a nie w dniach. Jest spora szansa, że jeszcze dzisiaj wieczorem będziemy wszyscy mogli wrócić do scrollowania i trollowania.

Awaria serwisu Facebook dotknęła użytkowników z całej Polski

Fakt wystąpienia awarii zauważyliśmy u siebie, a problem z dostępem do portalu ma nasz zespół Spider's Web, który jest rozsiany po całym kraju. To, że Facebook, Messenger i Instagram mają problemy z działaniem, widać również w serwisie downdetector.pl.

facebook nie dziala instagram messenger downdetector pl class="wp-image-1881744"
Tak wygląda lista aktualnie trwających awarii w serwisie downdetector.pl

Pierwsze zgłoszenia o awarii Facebooka, Messengera i Instagrama pojawiły się kilkanaście minut po godzinie 17:00 polskiego czasu, a po niecałej godzinie liczba raportowanych błędów liczona jest w tysiącach.

REKLAMA

Facebook, Messenger i Instagram zajmują też pierwsze trzy miejsca na liście trwających obecnie awarii.

Pozostaje trzymać kciuki, żeby Facebook się z problemem jak najszybciej uporał.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA