REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

100 zł za szmatkę do monitora. Ma logo Apple i chyba jest zrobiona z sierści jednorożca

Kupując sprzęt Apple’a należy go traktować z namaszczeniem. Nie wolno go czyścić jakąś zwykłą szmatką dla plebsu, to nie przystoi. Apple proponuje produkt Ściereczka do czyszczenia za marne 99 zł.

19.10.2021
14:30
apple ściereczka do czyszczenia
REKLAMA

Wyświetlacze urządzeń elektronicznych często się brudzą. Głównie tabletów i telefonów, wszak te są obsługiwane dotykowo, co powoduje szybkie zabrudzenia odciskami palca. Brudzą się też monitory i wyświetlacze, w tym te niedotykowe. Utrzymanie czystości urządzenia to nie tylko zachowanie jego waloru estetycznego – brud to lęgowisko bakterii, a długie wpatrywanie się w zanieczyszczony wyświetlacz męczy wzrok.

REKLAMA

Czytaj też:

Samo czyszczenie nie jest przy tym trudne. Należy pamiętać, że większość sprzętów (nie wszystkie) nie jest wodoodporna i nie można dopuścić, by ciecz dostała się pod obudowę. Nie można też stosować żrących środków czyszczących czy szorstkich czyścidełek, by nie porysować wyświetlacza.

No chyba, że jest się wiernym fanem Apple’a.

Apple Ściereczka do czyszczenia. Cena: 100 zł.

 class="wp-image-1901969"
Apple Ściereczka do czyszczenia

Ta ściereczka wykonana z miękkiego materiału niepowodującego zarysowań umożliwia bezpieczne i skuteczne czyszczenie wszystkich wyświetlaczy Apple, również tych z szybą ze szkła nanostrukturalnego – jak można przeczytać w oficjalnym opisie produktu. Nie jest jasne, dlaczego ta ściereczka jest tak droga. Na pewno musi być wyjątkowa.

Równie zabawna co jej cena jest lista zgodnych ze ściereczką urządzeń. Dla przykładu ściereczka do czyszczenia jest zgodna z telefonami iPhone SE i iPhone 6 oraz nowszymi. Czemu nie z Apple iPhone 4? Albo z iPhone’em pierwszej generacji? To pozostaje na razie tajemnicą.

REKLAMA
 class="wp-image-1901987"
Droga ściereczka do czyszczenia drogich rzeczy

Chętni do nabycia tego cuda mogą się udać na witrynę Apple’a bądź jednego z jego partnerów. Według informacji na Apple.com, po zamówieniu trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Oczekiwany czas dostawy to jakieś 4 lub 5 tygodni i prawdopodobnie spowodowany jest problemami z dostępnością sierści jednorożca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA