REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Ty w pracy, Xbox w domu. Streaming gier na PC z Windowsem już działa

Do tej pory użytkownicy PC z Windowsem mogli korzystać wyłącznie z usługi Xbox Cloud Gaming. Od teraz mogą również strumieniować gry bezpośrednio ze swojej konsoli.

15.09.2021
8:54
xbox streaming z konsoli na pc
REKLAMA

Xbox na dziś obsługuje dwie formy streamingu. Pierwszą jest Xbox Cloud Gaming. To płatna usługa, zapewniająca nielimitowany dostęp do gier z biblioteki Xbox Game Pass. Gry są strumieniowane z centrum danych Microsoftu. Drugą opcją jest ta darmowa. Pozwala na strumieniowanie gier bezpośrednio z konsoli Xbox użytkownika. Do tej pory dostępna była wyłącznie dla urządzeń mobilnych. Od teraz jest to możliwe również na PC z Windowsem.

REKLAMA

Streaming z konsoli Xbox na PC z Windows. Jest już aktualizacja.

W Microsoft Store jest już dostępna aktualizacja systemowej aplikacji Xbox. Czy raczej: będzie dostępna za chwilę, bowiem jest wprowadzana falami. Niezależnie od powyższego, można cierpliwie poczekać na uaktualnienie, bowiem na domyślnych ustawieniach systemu aktualizacja zostanie zastosowana automatycznie.

 class="wp-image-1858480"
Streaming z konsoli na PC i Xbox Cloud Gaming już dostępne w aplikacji Xbox dla Windows
REKLAMA

Aktualizacja umożliwia strumieniowanie gier zarówno w sieci domowej, jak i z dowolnego miejsca na świecie – choć wówczas należy się liczyć z opóźnieniami sterowania. By móc grać na PC w gry zainstalowane na konsoli Xbox, trzeba użyć zgodnego z Xboxem kontrolera – myszka i klawiatura nie wystarczą.

Dodatkowo, w aplikacji Xbox dostępna będzie też możliwość skorzystania z Xbox Cloud Gaming. Użytkownik zyskuje więc wybór: może dalej korzystać z aplikacji webowej lub zdecydować, że wygodniej mu korzystać z usługi za pomocą dedykowanej aplikacji. Xbox Cloud Gaming jest dostępny wyłącznie dla abonentów Xbox Game Pass Ultimate – miesięczny koszt usługi to 55 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA