1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech
  4. Technologie

Ty w pracy, Xbox w domu. Streaming gier na PC z Windowsem już działa

xbox streaming z konsoli na pc

Do tej pory użytkownicy PC z Windowsem mogli korzystać wyłącznie z usługi Xbox Cloud Gaming. Od teraz mogą również strumieniować gry bezpośrednio ze swojej konsoli.

Xbox na dziś obsługuje dwie formy streamingu. Pierwszą jest Xbox Cloud Gaming. To płatna usługa, zapewniająca nielimitowany dostęp do gier z biblioteki Xbox Game Pass. Gry są strumieniowane z centrum danych Microsoftu. Drugą opcją jest ta darmowa. Pozwala na strumieniowanie gier bezpośrednio z konsoli Xbox użytkownika. Do tej pory dostępna była wyłącznie dla urządzeń mobilnych. Od teraz jest to możliwe również na PC z Windowsem.

Streaming z konsoli Xbox na PC z Windows. Jest już aktualizacja.

W Microsoft Store jest już dostępna aktualizacja systemowej aplikacji Xbox. Czy raczej: będzie dostępna za chwilę, bowiem jest wprowadzana falami. Niezależnie od powyższego, można cierpliwie poczekać na uaktualnienie, bowiem na domyślnych ustawieniach systemu aktualizacja zostanie zastosowana automatycznie.

Streaming z konsoli na PC i Xbox Cloud Gaming już dostępne w aplikacji Xbox dla Windows

Aktualizacja umożliwia strumieniowanie gier zarówno w sieci domowej, jak i z dowolnego miejsca na świecie – choć wówczas należy się liczyć z opóźnieniami sterowania. By móc grać na PC w gry zainstalowane na konsoli Xbox, trzeba użyć zgodnego z Xboxem kontrolera – myszka i klawiatura nie wystarczą.

Dodatkowo, w aplikacji Xbox dostępna będzie też możliwość skorzystania z Xbox Cloud Gaming. Użytkownik zyskuje więc wybór: może dalej korzystać z aplikacji webowej lub zdecydować, że wygodniej mu korzystać z usługi za pomocą dedykowanej aplikacji. Xbox Cloud Gaming jest dostępny wyłącznie dla abonentów Xbox Game Pass Ultimate – miesięczny koszt usługi to 55 zł.