REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp zamieni wiadomość głosową na tekst. Mów wyraźnie

Facebook pracuje nad nową funkcją WhatsAppa, która pozwoli na automatyczną transkrypcję wiadomości głosowych na tekst. Nie trzeba już będzie słuchać całej wiadomości, wystarczy krótka lektura.

13.09.2021
13:44
whatsapp wiadomosci audio szybkosc
REKLAMA

Redakcja serwisu WABetaInfo odkryła ślady nowej funkcji, jaką Facebook buduje dla WhatsAppa. To transkrypcja notatek głosowych, dzięki której nie trzeba będzie ich przesłuchiwać, by poznać ich treść. Co ważne, mechanizm nie będzie do tego celu wykorzystywał chmury obliczeniowej.

REKLAMA

Czytaj też:

Wiadomości głosowe nie będą więc musiały być wysłane na serwery Facebooka celem transkrypcji – wszystko ma się odbywać na urządzeniu użytkownika. Użytkownik może jednak wyrazić opcjonalną zgodę na wysyłaniu próbek głosu Apple’owi do analizy. Ślady nowej funkcji znaleziono bowiem na razie tylko w aplikacji dla iOS-a, choć zapewne trafi też na Androida.

Wiadomości głosowe na tekst w WhatsApp. Jak to będzie działać?

 class="wp-image-1855798"
WhatsApp - zamiana wiadomości głosowych na tekst (źródło: WABetaInfo)
REKLAMA

Po wybraniu funkcji transkrypcji ta ma być błyskawicznie dostępna dla użytkownika. Na razie nie jest jasne, jakie języki są obsługiwane – prawdopodobnie język polski nie znajdzie się na wstępnej liście, choć na razie to tylko spekulacja. Wszystkie wiadomości i transkrypcje będą przechowywane na urządzeniu bezterminowo, użytkownik w każdej chwili może do nich wrócić. Będzie też można wybrać fragmenty wiadomości głosowej, które mają być zamienione na tekst.

Facebook na razie nie chwalił się swoim pomysłem, a na dziś jest on we wczesnej fazie budowy. Niemożliwe jest przewidzenie kiedy funkcja zamiany wiadomości głosowej na tekst będzie gotowa i udostępniona użytkownikom. Pozostaje trzymać kciuki, by na obsługę polskiej mowy nie przyszło nam czekać latami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA