REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. RTV

TCL staje w szranki z najlepszymi. Jego telewizory z 8K to mocna konkurencja dla Sony, Samsunga i LG

TCL to od dłuższego czasu nie tylko producent opłacalnych cenowo i wytwarzanych na dużą skalę tanich telewizorów z Chin. TCL ma ambicję stać się technologicznym liderem rynku. Linia X925 zdaje się potwierdzać te ambicje.

TCL Mini LED 8K polskie ceny
REKLAMA

TCL wprowadził właśnie do Europy nowe telewizory 8K. To modele X925 i X925 Pro z matrycami LCD, podświetleniem Mini LED i systemem Google TV na pokładzie. Producent przy tym na pokazie prasowym nie krył swoich ambicji. – Te telewizory mają być wiodącymi modelami na rynku telewizorów premium – stwierdził na premierze Shaoyong Zhang, dyrektor generalny TCL.

REKLAMA

X925 będą pierwszymi dostępnymi w Europie telewizorami TCL z Google TV. Do tej pory firma stosowała tradycyjny interfejs Android TV, nawet w nowszych modelach. Telewizory zapewniają pełną integrację z usługami Google, w tym z Chromecastem i Asystentem Google.

Tysiące stref wygaszania w telewizorach Mini LED TCL 8K.

Nowe telewizory mają oferować jeden z najwyższych współczynników kontrastu na rynku, nie licząc telewizorów OLED i MicroLED. Bardzo wysoka rozdzielczość w połączeniu z tysiącami (TCL nie podał dokładnej liczby) stref wygaszania i technika OD Zero mają zapewnić najwyższą jakość obrazu w historii telewizorów TCL. Przy czym tysiące stref wygaszania obecne są tylko w 85-calowym modelu. Opowiadając o 75- i 65-calowych modelach TCL używał sformułowania setki.

TCL X925 Pro (po lewej) i TCL X925

To już druga generacja telewizorów 8K od TCK, a firma śmiało mówi o rywalizacji z najlepszymi na rynku telewizorów tego rodzaju – a więc z Samsungiem, Sony i z LG. Telewizory obsługują kodek AV1 i są wyposażone w złącza HDMI 2.1 z obsługą eARC, ALLM i VRR (w tym FreeSync). Są też zgodne zarówno z HDR10+, jak i Dolby Vision.

TCL X925 kontra TCL X925 Pro – różnice. TCL Mini LED 8K polskie ceny.

TCL X925 pojawi się w sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca. Wersja Pro dostępna będzie w pierwszym kwartale przyszłego roku. X925 dostępny będzie w 65- i 75-calowej wersji, zaś X925 Pro wyłącznie w 85-calowej.

REKLAMA

Tylko wersja Pro korzysta z konstrukcji OD Zero, gdzie diody Mini LED są w odległości mniejszej niż 1 mm od panelu LCD, co ma zapewnić jeszcze wyższe kontrast i jasność. Również tylko wersja Pro wyposażona jest w 160-watowy soundbar Onkyo typu 5.1.2, choć oba telewizory potrafią dekodować dźwięk Dolby Atmos.

65-calowy X925 będzie kosztował 15 tys. zł, 75-calowy 17 tys. zł. Cena wersji Pro nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA