REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

TCL staje w szranki z najlepszymi. Jego telewizory z 8K to mocna konkurencja dla Sony, Samsunga i LG

TCL to od dłuższego czasu nie tylko producent opłacalnych cenowo i wytwarzanych na dużą skalę tanich telewizorów z Chin. TCL ma ambicję stać się technologicznym liderem rynku. Linia X925 zdaje się potwierdzać te ambicje.

09.09.2021
7:11
TCL Mini LED 8K polskie ceny
REKLAMA

TCL wprowadził właśnie do Europy nowe telewizory 8K. To modele X925 i X925 Pro z matrycami LCD, podświetleniem Mini LED i systemem Google TV na pokładzie. Producent przy tym na pokazie prasowym nie krył swoich ambicji. – Te telewizory mają być wiodącymi modelami na rynku telewizorów premium – stwierdził na premierze Shaoyong Zhang, dyrektor generalny TCL.

REKLAMA

X925 będą pierwszymi dostępnymi w Europie telewizorami TCL z Google TV. Do tej pory firma stosowała tradycyjny interfejs Android TV, nawet w nowszych modelach. Telewizory zapewniają pełną integrację z usługami Google, w tym z Chromecastem i Asystentem Google.

Tysiące stref wygaszania w telewizorach Mini LED TCL 8K.

Nowe telewizory mają oferować jeden z najwyższych współczynników kontrastu na rynku, nie licząc telewizorów OLED i MicroLED. Bardzo wysoka rozdzielczość w połączeniu z tysiącami (TCL nie podał dokładnej liczby) stref wygaszania i technika OD Zero mają zapewnić najwyższą jakość obrazu w historii telewizorów TCL. Przy czym tysiące stref wygaszania obecne są tylko w 85-calowym modelu. Opowiadając o 75- i 65-calowych modelach TCL używał sformułowania setki.

 class="wp-image-1850419"
TCL X925 Pro (po lewej) i TCL X925

To już druga generacja telewizorów 8K od TCK, a firma śmiało mówi o rywalizacji z najlepszymi na rynku telewizorów tego rodzaju – a więc z Samsungiem, Sony i z LG. Telewizory obsługują kodek AV1 i są wyposażone w złącza HDMI 2.1 z obsługą eARC, ALLM i VRR (w tym FreeSync). Są też zgodne zarówno z HDR10+, jak i Dolby Vision.

TCL X925 kontra TCL X925 Pro – różnice. TCL Mini LED 8K polskie ceny.

TCL X925 pojawi się w sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca. Wersja Pro dostępna będzie w pierwszym kwartale przyszłego roku. X925 dostępny będzie w 65- i 75-calowej wersji, zaś X925 Pro wyłącznie w 85-calowej.

REKLAMA

Tylko wersja Pro korzysta z konstrukcji OD Zero, gdzie diody Mini LED są w odległości mniejszej niż 1 mm od panelu LCD, co ma zapewnić jeszcze wyższe kontrast i jasność. Również tylko wersja Pro wyposażona jest w 160-watowy soundbar Onkyo typu 5.1.2, choć oba telewizory potrafią dekodować dźwięk Dolby Atmos.

65-calowy X925 będzie kosztował 15 tys. zł, 75-calowy 17 tys. zł. Cena wersji Pro nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA