REKLAMA

Internet Starlink działa już w Polsce. Cena jest bardzo wysoka

Starlink, czyli usługa dostępu do internetu satelitarnego od firmy SpaceX, jest już możliwy do zamówienia w Polsce. Ceny, niestety, nie uległy zmianie. To usługa tylko dla tych, którzy nie mają innego wyjścia.

13.09.2021 13.13
Internet Starlink już działa w Polsce. Cena jest bardzo wysoka
REKLAMA

Dla większości czytelników Spider’s Web dostęp do internetu to prawdopodobnie coś oczywistego. Łączność światłowodowa (i inne formy tak zwanego stałego łącza) i komórkowa są na dziś powszechne i niedrogie. Istnieją jednak sytuacje, w których nie można skorzystać z powyższych możliwości. Najczęściej z powodów geograficznych, a więc u klientów mieszkających na odludziu i w zbyt małej liczbie, by tradycyjnemu dostawcy opłacało się w ten region inwestować.

REKLAMA

Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest SpaceX Starlink. Usługa dostępu do internetu działająca niemalże na całym świecie. Od dziś można już zamawiać Starlinka. Ceny są niezmiennie bardzo wysokie. Choć prawdopodobnie osoby pozbawione innego wyboru cieszą się, że w ogóle zyskały możliwość łączności z cyfrowym światem.

Internet Starlink już działa w Polsce. Znamy ceny.

Sam sprzęt służący do odbioru sygnału internetowego ze Starlinka kosztuje 2270 zł. W tej cenie nie zawierają się koszty dostawy sprzętu, za co trzeba zapłacić dodatkowe 276 zł. Elon Musk spełnił tym samym swoją obietnicę i ustalił te same ceny dla wszystkich regionów na świecie – ewentualne różnice wynikają wyłącznie z różnej stawki opodatkowania. Abonament miesięczny za dostęp do internetu to koszt 450 zł.

REKLAMA

Według zapewnień SpaceX, opóźnienia sieciowe w Starlinku są w zasadzie pomijalne i pozwalają na – tu cytat – zabawę w nawet najszybsze gry multiplayer. Przepływność łącza internetowego jest utrzymywana ponoć na poziomie wyższym niż 100 Mb/s, co pozwala bez problemu na korzystanie z usług VOD, nawet w jakości Ultra HD – z dużym zapasem możliwego transferu.

System internetu satelitarnego od SpaceX ma docelowo składać się z około 12 tys. satelitów umieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Pierwsze satelity zostały umieszczone na orbicie w maju ubiegłego roku. System ma być w pełni operacyjny dopiero w 2027 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA