REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

"League of Legends z Pokemonami" dla każdego. Pokemon Unite już na telefonach

Po udanym debiucie na platformie Nintendo Switch, gra Pokemon Unite właśnie pojawiła się na telefonach z Androidem oraz iOS. To darmowa produkcja z gatunku MOBA, do którego należy m.in. niezwykle popularne League of Legends.

22.09.2021
18:13
Pokemon Unite można już pobrać na każdy telefon
REKLAMA

Twórcy Pokemon Unite mają powody do zadowolenia. Na konsoli Nintendo Switch ich MOBA została pobrana ponad dziewięć milionów razy. Teraz gra ze stworkami trafia na telefony, w formie bezpłatnej aplikacji dla Androida oraz iOS. To już kolejna próba ekspansji Nintendo na urządzenia mobilne zewnętrznych producentów, przy jednoczesnym zachowaniu kluczowych serii wyłącznie na własnych konsolach.

REKLAMA
 class="wp-image-1868814"

Od dzisiaj Pokemon Unite mogą pobrać wszyscy posiadacze telefonów z Androidem oraz iOS.

Gra Pokemon Unite jest darmowa, chociaż po jej uruchomieniu gracze mają możliwość wydawania pieniądzy ze pośrednictwem mikro-transakcji. Posiadacze smartfonów mogą zalogować się do gry wykorzystując swoje konto Nintendo, ale również szereg innych rozwiązań, m.in. konto Google czy konto Apple. Po pierwszym uruchomieniu Nintendo Unite pobiera pokaźną porcję dodatkowych danych, dlatego zalecamy instalację tytułu z dostępem do sieci WiFi.

Za produkcję Pokemon Unite nie odpowiada samo Nintendo, ale chiński Tencent. To moloch branży gier, który ma na swoim koncie takie mobilne hity jak Call of Duty Mobile czy Arena of Valor. Co ciekawe, Tencent jest właścicielem studia Riot Games. Tego samego, które odpowiada za najpopularniejszego przedstawiciela gatunku MOBA, to jest League of Legends wraz z mobilną odsłoną League of Legends: Wild Rift.

 class="wp-image-1868799"

Pokemon Unite to gra MOBA z uwielbianymi stworkami, przystępna dla każdego gracza.

Sednem Pokemon Unite są unite battles - sieciowe starcia dwóch drużyn graczy, walczących na rozbudowanej arenie. Każdy gracz wybiera stworka o unikalnych umiejętnościach, mającego swoje naturalne silne oraz słabe strony. W przeciwieństwie do większości gier z serii Pokemon, klasyczny podział na żywioły nie ma w Unite większego znaczenia. Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie wykorzystanie umiejętności w trakcie drużynowej współpracy, realizując wspólną strategię podobnie jak w DOTA czy League of Legenda.

Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z gatunkiem MOBA, nie muszą się obawiać. Pokemon Unite posiada przyjazny użytkownikowi samouczek, dzięki któremu bardzo szybko poznamy fundamentalne zasady starć unite battles. Jedyną barierą dla części graczy może być brak wsparcia dla polskiego języka. Na szczęście tryb szkoleniowy naświetla podstawowe elementy rozgrywki, przez co Pokemon Unite wyrasta na jedną z bardziej przystępnych MOBA dostępnych na telefonie.

 class="wp-image-1868796"

Na smartfonie iPhone 11 gra działa bardzo płynnie, trzymając 60 klatek na sekundę, z kolei jej oprawa jest przyjemna dla oka, zawstydzając niektóre Pokemony z 3DS-a. Tencentowi udaje się odtworzyć magię japońskich stworków w produkcji na zlecenie Nintendo, chociaż to tylko powierzchowne wrażenie, które stosunkowo szybko pryska na skutek bardzo agresywnej polityki mikro-transakcji. Zdaniem wielu graczy zakupy wewnątrz aplikacji przesadnie wpływają na balans gry.

REKLAMA

Do tego specyficzny model rozgrywki w Pokemon Unite nie musi się podobać każdemu weteranowi klasycznych Pokémonów. Z drugiej strony ewolucje stworów zachodzące w trakcie sieciowej bitwy to bardzo ciekawe urozmaicenie nowego MOBA, wyróżniające je tle innych przedstawicieli gatunku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA