REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wielkie zmiany dla PlayStation 5. Obsługa SSD, dźwięk 3D i dużo więcej

Wrześniowa aktualizacja PlayStation 5 pojawi się już 15 września. To niezwykle ważne uaktualnienie, bowiem w końcu będzie możliwe rozszerzenie pamięci konsoli, której niestety fabrycznie nie ma zbyt wiele.

15.09.2021
8:03
PlayStation 5. Obsługa SSD, dźwięk 3D i dużo więcej
REKLAMA

Wrześniowa aktualizacja systemu PlayStation 5 wprowadza obsługę pamięci M.2 SSD, dzięki czemu do konsoli można podłączyć wydajną pamięć SSD i wykorzystywać ją do instalacji i korzystania z gier dla PlayStation 4, PlayStation 5, a także do instalacji aplikacji. Wraz z aktualizacją możliwe będzie też strumieniowanie gier w ramach PS Remote Play również przez sieci komórkowe.

REKLAMA

Wraz z nowym systemem pojawi się możliwość częściowej personalizacji widoku Control Center – gracze mogą decydować o tym, które kontrolki mają być widoczne, a które ukryte. Pojawi się też nowy skrót z widoku Game Base do wbudowanego w system komunikatora. System będzie też dużo wyraźniej zaznaczał, czy zainstalowana na konsoli gra jest natywna dla konsoli PS4, czy PS5.

 class="wp-image-1858246"
PlayStation 5 - aktualizacja. Skrót do rozmów w Game Base

Aktualizacja PlayStation 5. Obsługa pamięci SSD i 3D audio z głośników.

 class="wp-image-1858264"
PlayStation 5 - aktualizacja. Kalibracja dźwięku 3D

Ostatnią z ważnych nowości jest dodanie obsługi dźwięku przestrzennego do trybu odtwarzania na głośnikach. Do tej pory mechanizm był dostępny wyłącznie dla zestawów słuchawkowych. Mechanizm można kalibrować za pośrednictwem mikrofonu wbudowanego w kontroler.

 class="wp-image-1858276"
PlayStation 5 - aktualizacja. Remote Play z obsługą sieci komórkowych
REKLAMA

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich odmian konsoli PlayStation 5. Jest do pobrania za darmo od 15 września 2021 r. Na domyślnych ustawieniach konsola pobierze i zainstaluje uaktualnienie automatycznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA