REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Play kupuje UPC za 7 mld zł. Gigant połknął giganta. Chodzi o światłowody

Play wyłożył 7 mld zł za 100 proc. udziałów w UPC Polska. Jeden z wiodących polskich dostawców internetu i telewizji kablowej został właśnie kupiony przez jednego z wiodących operatorów komórkowych.

22.09.2021
8:11
play kupuje upc
REKLAMA

To bez wątpienia duża zmiana układu sił na rynku dostawców usług cyfrowych w Polsce. P4, będące częścią iliad, podpisało dziś Umowę Sprzedaży i Nabycia dotyczącą 100 proc. udziałów w UPC Polska z UPC Poland Holding B.V., będącą częścią Liberty Global, za kwotę 7 mld zł. Jedyne co może wstrzymać transakcję to urzędy Unii Europejskiej, choć żadna ze stron nie spodziewa się kłopotów.

REKLAMA

Czytaj też:

UPC to na dziś jeden z największych dostawców telewizji, Internetu i usług mobilnych nie tyko w Polsce, ale i w Europie środkowo-wschodniej. UPC już wcześniej blisko współpracowało z Playem – wspomniane wcześniej usługi mobilne są realizowane w modelu MVNO właśnie z fioletowym operatorem.

Play kupuje UPC za 7 mld zł.

Jak tłumaczy sieć Play w swoim komunikacie prasowym, przejęcie UPC wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe oraz przyczynia się do realizacji wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe. Innymi słowy Play środkami UPC chce znacząco unowocześnić swoją ofertę dostawy Internetu, szczególnie w kontekście infrastruktury światłowodowej.

REKLAMA

- Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom– stwierdził Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy Iliad będącej właścicielem Playa, komentując przejęcie UPC. My również na to liczymy. I z niecierpliwością czekamy na pierwsze nowe oferty – w szczególności ich cenniki.

Zdjęcie główne: MDart10/Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA