1. Spider's Web
  2. Technologie

Jak szybkiego internetu naprawdę potrzebujesz? Play ma ofertę dla każdego

Lokowanie produktu: Play

Wcale nie potrzebujesz najdroższego pakietu, by cieszyć się szybkim internetem w domu. W ofercie Play znajdziesz ofertę skrojoną pod swoje potrzeby.

06.09.2021
20:19
internet-stacjonarny-w-play-main

„Internet stacjonarny” i „Play” przez długie lata nie występowały w jednym zdaniu, bo operator był w całości skupiony na oferowaniu najwyższej klasy internetu bezprzewodowego. Teraz jednak fioletowi rozszerzyli ofertę, dopasowując ją do rosnących potrzeb polskich gospodarstw domowych.

Konkurencja między dostawcami usług internetowych jest ogromna i wszyscy kuszą nas cyferkami – a im wyższe cyferki w pakiecie, tym wyższa cena. Play podszedł do sprawy inaczej: oferuje internet stacjonarny dopasowany do realnych scenariuszy użytkowania, dostępny w przystępnej cenie i bez zobowiązań.

Internet w Play dla każdego.

W ofercie internetu domowego Play znajdziemy trzy warianty prędkości – 150, 300 i 600 Mb/s. W dobie popularności superszybkich łączy ten pierwszy wariant może się wydawać za wolny, ale czy na pewno tak jest? Spójrzmy na realne potrzeby większości gospodarstw domowych w ostatnim roku.

Internet w przeciętnym polskim domu służy do:

  • zdalnego nauczania,
  • rozrywki (filmy, gry),
  • przeglądania internetu,
  • odpisywania na maile, etc.

Żadne z tych zadań nie wymaga de facto kosmicznych prędkości, gdyż nowoczesne usługi i strony internetowe są zoptymalizowane w ten sposób, by zużywać jak najmniej transferu danych. I przykładowo, najpopularniejszy komunikator używany w szkołach do e-lekcji, Microsoft Teams, wymaga prędkości na poziomie raptem 1,5 Mb/s, by transmitować wideo w jakości HD.

Najpopularniejszy serwis VOD, Netflix, udostępnia na swojej stronie topowe prędkości internetu w danym kraju. W Polsce nie przekraczają one średnio… 3,6 Mb/s, co w zupełności wystarcza do oglądania filmów i seriali w wysokiej jakości.

Odwiedzenie Facebooka czy Spidersweb.pl również nie wymaga kosmicznych prędkości. I nawet jeśli w domu wszyscy na raz będą z internetu korzystać, to nawet w najtańszym pakiecie nikomu nie powinno zabraknąć przepustowości.

Internet stacjonarny w Play class="wp-image-1846867"
Internet stacjonarny w Play

To doskonała wiadomość dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysokie miesięczne opłaty i długotrwałe zobowiązania. Najtańszy pakiet internetu 150 Mb/s, dostępny w Play, kosztuje ledwie 35 zł miesięcznie w umowie bez zobowiązań – taką umowę możemy rozwiązać w dowolnym momencie z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jeśli jednak zdecydowalibyśmy się na umowę na 24 miesiące, wtedy cena pakietu dla klientów Play wyniesie tylko 30 zł/mies.

Niezależnie od wybranego pakietu gratis do usługi otrzymujemy router Wi-Fi, konieczne jest uiszczenie jedynie niewielkiej, jednorazowej opłaty za instalację w wysokości 50 zł.

Kiedy warto dopłacić do szybszego internetu?

Play ma świadomość, że nie każdy ma internetowe potrzeby na minimalnym poziomie. Czasem najniższe pakiety mogą się okazać niewystarczające, np. gdy mamy w domu jednocześnie dzieci na nauczaniu zdalnym oraz rodziców na Home Office, którzy nie tylko pobierają duże ilości danych, ale też wysyłają duże ilości danych i potrzebują stabilnego, niezawodnego połączenia.

Do pracy stricte biurowej idealny będzie pakiet 300 Mb/s, kosztujący 45 zł miesięcznie bez zobowiązań. Przy tej prędkości nawet jednoczesne lekcje na Teamsach i wideokonferencja z szefostwem w pracy nie powinny stanowić żadnego problemu.

 class="wp-image-1744440"

Najwyższy pakiet internetu docenią z kolei ci, którzy potrzebują w pracy błyskawicznej transmisji danych i nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilowe spowolnienie łącza. Za 55 zł miesięcznie Play proponuje pakiet 600 Mb/s.

Przy takiej prędkości internetu wszyscy domownicy mogą jednocześnie korzystać z sieci do woli. I nie mówimy tu tylko o przeglądaniu stron, ale o strumieniowaniu wideo w 4K, pobieraniu gier na konsoli czy pececie, a nawet Cloud Gamingu. Mając tak szybki transfer danych, możemy też liczyć na błyskawiczne przesyłanie i pobieranie plików niezbędnych do pracy; przydaje się to zwłaszcza czy pracujemy z plikami o dużej objętości, na przykład obszernymi grafikami czy plikami wideo.

Więcej niż tylko internet.

Play oferuje jednak elastyczność nie tylko w obrębie wyboru konkretnego wariantu jednej usługi, ale też w zakresie mieszania usług i dobierania ich pod własne potrzeby.

Internet stacjonarny w Play class="wp-image-1846864"
Internet stacjonarny w Play

Przykładowo, jeśli jesteśmy już abonentami Play, to pakiet internetu 150 Mb/s, połączony z telewizją z dostępem do ponad 50 kanałów (m.in. Disney, National Geogrpahic, Comedy Central czy History), będzie nas kosztował tylko 45zł/mies. To jednak nie wszystko, bo decydując się na taki pakiet możemy liczyć na dostęp do platformy Viaplay, transmitującej rozgrywki Bundesligi i Ligi Europy, przez okrągły rok bez opłat. Możemy też w równie atrakcyjnej cenie łączyć ze sobą abonament komórkowy, telewizję i internet bezprzewodowy, by mieć dostęp do sieci i ulubionych usług zawsze i wszędzie.

A jeśli oprócz samej usługi potrzeba też sprzętu, by z niej korzystać, to wybierając ofertę Play możemy okazyjnie dokupić telefon, komputer, przydatne zarówno do nauki i pracy, jak i relaksu. Niezależnie od potrzeb, oferta Play została stworzona tak, by każdy był stanie dopasować ją do własnych wymagań.

Lokowanie produktu: Play
Najnowsze
Advertisement