REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android 12 i One Ui 4.0 trafią na Galaxy S21. Znamy datę premiery

Najnowsza wersja Androida, a wraz z nią odświeżony interfejs One UI trafią na smartfony serii Samsung Galaxy S21. Użytkownicy otrzymają nowości jeszcze w tym miesiącu.

02.09.2021
8:38
Android 12 i One Ui 4.0 trafią na Galaxy S21. Znamy datę premiery
REKLAMA

Za nami wszystkie najgorętsze premiery mobilne Samsunga w 2021 r. W styczniu zobaczyliśmy sztandarową serię płaskich smartfonów Galaxy S21, a w sierpniu debiutowały nowe składane modele Galaxy Z Flip 3 i Z Fold 3. W typowych okolicznościach czekalibyśmy na jesienną premierę nowej serii Galaxy Note 21, ale wszystko wskazuje na to, że Samsung zrezygnuje z Note’ów 21, a być może również z całej serii.

REKLAMA

W tych okolicznościach mogłoby się wydawać, że premiera nowej wersji Androida 12 wraz z nakładka One UI 4.0 pojawi się dopiero w przyszłym roku, wraz z kolejnym wielkim wydarzeniem Galaxy Unpacked. Dobrą okazją byłaby premiera linii Galaxy S22, którą powinniśmy zobaczyć na początku 2022 r. Samsung postanowił jednak nie czekać na nowe modele i udostępnić nowe oprogramowanie już we wrześniu.

Android 12 i One UI 4.0 trafią na Samsungi Galaxy S21 już we wrześniu.

Nie jest to żaden przeciek ani plotka, a potwierdzona informacja wprost od Samsunga. Community Manager koreańskiego oddziału Samsunga pochwalił się tą wiadomością na publicznym forum.

Na ten moment nie wiemy, co Samsung przygotował w nowej wersji swojej nakładki, ale przecieki mówią, że dużo zmieni się w kwestii wizualnej. One UI od dłuższego czasu ma swój unikalny styl, dzięki czemu biorąc każdego nowego Samsunga do ręki, do razu wiadomo, z jakim smartfonem mamy do czynienia. Przecieki mówią, że Samsung zamierza odejść od autorskich rozwiązań graficznych na rzecz natywnych rozwiązań stylu Material You z Androida 12.

Trudno mi uwierzyć, że Samsung pozbyłby się własnego stylu z systemu. Pamiętajmy, że w segmencie zegarków nawet po zmianie całego systemu operacyjnego z Tizena na Watch OS Samsung zachował swój autorski i bardzo charakterystyczny interfejs użytkownika. Niemniej jednak natywny wygląd Androida 12 ma kilka świetnych i bardzo świeżych rozwiązań, więc włączenie ich do One UI może mieć dużo sensu.

REKLAMA

Jakie smartfony Samsung otrzymają aktualizację do Androida 12?

Aktualizacja w pierwszej kolejności trafi na wspomniane urządzenia Galaxy S21, ale lista smartfonów jest znacznie dłuższa. Pojawią się na niej oczywiście składane smartfony, ale też mnóstwo tańszych i prostszych urządzeń serii A oraz M. Pełną listę smartfonów Samsunga, które dostaną aktualizację do Androida 12, znajdziecie w tekście Łukasza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA