REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nintendo Switch od dziś z obsługą słuchawek Bluetooth. No wreszcie!

Choć trudno w to uwierzyć, to niezwykle popularna konsola Nintendo Switch nie była zgodna z bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth. Opublikowana właśnie aktualizacja usuwa ten dziwny brak.

15.09.2021
9:43
Nintendo Switch a słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Jak połączyć?
REKLAMA

Nintendo Switch to jedna z najlepiej sprzedających się konsol do gier na świecie. Przenośne urządzenie japońskiego producenta cieszy się nieporównywalnie większą popularnością od poprzedniej konsoli, Nintendo Wii U. A także sprawia, że Xbox i PlayStation mogą czuć się zagrożone.

REKLAMA

Tym bardziej trudno uwierzyć, że urządzenie zaprojektowane przede wszystkim do grania mobilnego pozbawione było obsługi dźwięku Bluetooth. Jeżeli gracz chciał bawić się na słuchawkach, musiał korzystać ze słuchawek przewodowych lub takich z własnym adapterem. Dziwne – ale też nieistotne, bo odchodzi do przeszłości.

Nintendo Switch a słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Jak połączyć?

Opublikowana właśnie aktualizacja systemu Switcha do wersji 13 wprowadza obsługę dźwięku Bluetooth. By móc połączyć słuchawki bezprzewodowe z konsolą, należy uaktualnić jej oprogramowanie do najnowszej wersji.

REKLAMA

Po dokonaniu aktualizacji, w ustawieniach konsoli Nintendo Switch pojawi się nowa sekcja z dźwiękiem Bluetooth, znajdująca się pod sekcją ustawień kontrolerów i czujników. Po jej wybraniu pojawi się prosty interfejs, pozwalający na sparowanie słuchawek z konsolą. Pojawia się jednak pewne ograniczenie.

Gdy Switch jest połączony ze słuchawkami Bluetooth, konsola może obsłużyć maksymalnie dwa kontrolery równocześnie. Z dźwiękiem bezprzewodowym nie będzie też działać funkcja lokalnej gry multiplayer w formie dwóch sparowanych ze sobą Switchów. Konsola nie jest też zgodna z zestawami słuchawkowymi – obsługuje bezprzewodowo słuchawki, ale nie mikrofon. Szkoda.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA