REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 znowu ma problem z grami. Rada na ciemny ekran jest dość nietuzinkowa

Niektórzy użytkownicy po sierpniowych aktualizacjach serwisowych Windowsa 10 mają trudności z grami wideo. Rozwiązaniem problemu jest tymczasowe wyłączenie jednej z nowych funkcji systemu.

21.08.2021
16:14
windows 10 gry czarny ekran
REKLAMA

Taka sytuacja. Użytkownik gra w jakąś grę pełnoekranowo. Potrzebuje jednak przerwać zabawę i sprawdzić coś w innej aplikacji. Do tego celu służy skrót klawiszowy [Alt] + [Tab], który w Windowsie służy do przełączania się między uruchomionymi oknami aplikacji. Powrót do gry nie kończy się jednak dobrze. Komputer wyświetla ciemny ekran, nie dając żadnej możliwości powrotu do zabawy.

REKLAMA

Odinstalowanie najnowszego zestawu łatek rozwiązuje problem. Przełączanie się między pełnoekranową grą a innymi aplikacjami znowu działa, jak do tej pory. Tyle że ostatni zestaw łatek naprawił poważne usterki w bezpieczeństwie systemu, deinstalacja aktualizacji może okazać się nieodpowiedzialnym działaniem. Okazuje się, że nie trzeba tego robić. Choć trzeba tymczasowo zrezygnować z funkcji Wiadomości i zainteresowania.

Czarny ekran w grze na Windows 10. To wina aktualizacji. Jak naprawić – poradnik.

 class="wp-image-1830082"
Wiadomości i zainteresowania w Windows 10. Wyłączenie funkcji pomoże na czarny ekran w grze
REKLAMA

Okazuje się, że wyłączenie Wiadomości i zainteresowania rozwiązuje problem. Po usunięciu modułu z Paska zadań gry znowu zachowują się poprawnie, jak informują poszkodowani użytkownicy. Wiadomości i zainteresowania to panel widżetów, znajdujący się obok zasobnika systemowego. Po najechaniu na niego kursorem bądź kliknięciu pokazuje nagłówki z Microsoft News.

By go wyłączyć, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy / gładzika na pustą przestrzeń na Pasku zadań lub przytrzymać na niej dłużej palec, następnie w menu kontekstowym wybrać Wiadomości i zainteresowania i następnie Wyłącz. By przywrócić funkcję, jak już problem zostanie usunięty w ramach kolejnej aktualizacji, czynność należy powtórzyć, ale w ostatnim kroku należy wybrać, w zależności od preferencji, Pokaż ikonę i tekst lub Pokaż tylko ikonę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA