REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple M1 nadal niepokonany. Mamy wyniki pierwszych testów procesora Samsung Exynos 2200

Exynos 2200 ma być jednym z najwydajniejszych konsumenckich procesorów ARM na rynku. Wielu się łudziło, że w końcu okaże się realnym konkurentem dla Apple M1. Mamy złe wieści.

25.08.2021
12:33
Samsung Exynos 2200 kontra Apple M1 – wydajność graficzna
REKLAMA

Nowy sztandarowy procesor Samsunga ma oferować bezprecedensową wydajność i sprawność energetyczną – oczywiście w porównaniu do innych układów tego producenta. Ma z powodzeniem nadawać się do telefonów przyszłości, a nawet tabletów czy laptopów. Trudno więc nie porównywać go do Apple M1, czyli najwydajniejszego układu ARM montowanego w konsumenckiej elektronice.

REKLAMA

Układ graficzny procesora Samsung Exynos 2200 jest zaprojektowany przez AMD i wykorzystuje on architekturę mRDNA. Teraz, po raz pierwszy, dowiadujemy się o jego wydajności. Należy podkreślić: z nieoficjalnego źródła, a prace nad układem i działającym na nim oprogramowaniem trwają. Tym niemniej, jeżeli wierzyć cieszącemu się przyzwoitą reputacją źródłu, to Exynos 2200 zagrozi co najwyżej układowi z iPhone’a – bo na pewno nie z MacBooka.

Samsung Exynos 2200 kontra Apple M1 – wydajność graficzna.

Według testów przeprowadzonych na GFXBench 3.0, Exynos 2200 jest znacznie wydajniejszy od układu Apple A14 Bionic. Tym niemniej w starciu z laptopowym M1 układ Samsunga – a konkretniej, procesor graficzny od AMD – jest bez szans.

 class="wp-image-1834015"
Wydajność graficzna układu Exynos 2200 kontra Apple
REKLAMA

Według niepotwierdzonych informacji moduł graficzny Exynosa 2200 składa się z 6 bloków obliczeniowych zawierających łącznie 384 procesory strumieniowe. Na dziś, jak wynika z wyników testów, układ jest testowany z taktowaniem 1,31 GHz.

Exynos 2200 ma się pojawić jeszcze w tym roku. Niestety nie wiemy w jakim produkcie. Niewykluczone, że będzie to notebook z Windowsem 11 lub Chrome OS-em. Pod względem wydajności jednak nie dorówna MacBookowi Air.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA