REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Bez zadyszki nad Beskidami. Microsoft Flight Simulator z magicznym dopalaczem na PC, 60 fps zamiast 30

Jeszcze w tym miesiącu Microsoft Flight Simulator otrzyma świetną aktualizację, dzięki której gra stanie się znacznie płynniejsza. To doskonała wiadomość, ponieważ symulator lotu w aktualnej formie potrafi przyprawić o zadyszkę nawet najbardziej wydajne komputery do gier.

01.07.2021
19:23
Microsoft Flight Simulator w 60 fps zamiast 30 - świetny Update 5
REKLAMA

Gdy mam wskazać najbardziej zasobożerne gry wideo, które dają wycisk najwydajniejszym komputerom, od razu przychodzą mi do głowy dwa tytuły. Pierwszym jest nasz swojski Cyberpunk 2077. Drugi to właśnie Microsoft Flight Simulator. Przepiękna gra Microsoftu mieści całą planetę Ziemia w skali jeden do jednego, wymagając w zamian naprawdę wydajnego komputera. Tytuł stanowi wyzwanie nawet dla mojej stacjonarki, uzbrojonej w kartę GeForce RTX 3080. 4K i 60 klatek na sekundę? Mogę sobie co najwyżej pomarzyć.

REKLAMA

Na szczęście Microsoft Flight Simulator niebawem stanie się znacznie płynniejszy. Skok może wynosić nawet 50 proc.!

Twórcy symulatora lotniczego pracują nad piątą wielką aktualizacją do swojego tytułu. Wraz z Update 5 przebudowany zostanie sposób wykorzystania podzespołów. Procesor zostanie znacznie odciążany, a więcej operacji i zadań będzie brać na siebie dedykowana karta graficzna. Rezultaty tych zmian są naprawdę imponujące, co deweloperzy udokumentowali na wideo.

Oglądając materiał deweloperski, możemy zobaczyć, jak Microsoft Flight Simulator przyspiesza z ponad 30 do niemal stabilnych 60 klatek. Wszystko to w gęstym środowisku miejskim, z wieloma wieżowcami i maksymalnymi ustawieniami graficznymi (ale bez natywnego 4K), Imponujący skok płynności został zarejestrowany na maszynie z procesorem i7-9700K oraz kartą GeForce RTX 2060 Super. Solidny zestaw, ale jednak nie topowa konfiguracja. Tym bardziej cieszy, że MFS potrafi zwiększyć liczbę klatek aż o 50 proc. na takim sprzęcie.

Asobo Studio chwali się, że po instalacji Update 5 obciążenie CPU spadło ze 100 do 75 proc., radykalnie zoptymalizowano także zużycie systemowej pamięci - z 16 do zaledwie 5 GB. W ten sposób Microsoft Flight Simulator staje się znacznie przystępniejszym tytułem dla posiadaczy komputerów do gier z tak zwanej średniej półki.

Marzą mi się ukochane Beskidy w 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Jeszcze w tym miesiącu sprawdzę, czy się to uda.

 class="wp-image-1312123"
Jezioro Żywieckie w grze Microsoft Flight Simulator
REKLAMA

Jako mieszkaniec Katowic uwielbiam latać nad Karpatami ze szczególnym uwzględnieniem Beskidów od strony Żywca, Wisły i Ustronia. Kocham te górki, a podczas pandemicznej izolacji Microsoft Flight Simulator często był jedynym sposobem, aby zobaczyć znane i lubiane grzbiety. Moja wirtualna Cessna regularnie odwiedzała te tereny, chociaż komputer sapał i błagał, aby dać mu sposób. Już nie mogę się doczekać, czy po zainstalowaniu Update 5 rozgrywka będzie na tyle płynna, bym mógł odwiedzić Beskidy w 4K.

Aktualizacja Update 5 do gry Microsoft Flight Simulator zostanie udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom już 27 lipca 2021 r. W tym samym dniu Microsoft Flight Simulator zadebiutuje na konsolach Xbox.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA