REKLAMA

Przestaniesz chodzić do spożywczaka. Zainstaluj apkę InPost Fresh, a zakupy dostarczy kurier

Na razie tylko produkty ze sklepów Makro. I na razie tylko w jednym mieście. Ale start InPost Fresh oznacza, że InPost stawia na dostawę artykułów spożywczych, co zapewne przełoży się na większą dostępność usługi w niedługim czasie.

05.07.2021 09.08
inpost fresh
REKLAMA

Póki co z aplikacji InPost Fresh mogą korzystać mieszkańcy Warszawy. Do wyboru są trzy opcje dostawy. Ekspresowa, z koszykiem o minimalnej wartości wynoszącej 25 zł, daje gwarancję dostawy zakupów nawet w ciągu godziny. Kolejne to wizyta kuriera tego samego dnia albo w kolejnych – wówczas minimalna wartość zakupów to już stówka. Koszt dostawy zależy od zawartości i zapewne punktu odbioru.

REKLAMA
Przestaniesz chodzić do spożywczaka. Zainstaluj apkę InPost Fresh, a zakupy dostarczy kurier
InPost Fresh to na razie współpraca z Makro

O spożywczych planach InPostu wiadomo było od dawna

Dowodem ekspansji były Lodówkomaty, działające jednak póki co tylko na terenie Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

REKLAMA

Najwyraźniej InPost doszedł do wniosku, że komuś, komu nie chce chodzić się na zakupy, trzeba dostarczyć je pod nos – stąd zaangażowanie kurierów.

InPost próbuje nadrobić zaległości i odebrać to, co na rynku wywalczyły takie firmy jak choćby Glovo, które również zajmują się transportem zamówionych artykułów spożywczych. Ruch jest oczywisty, bo wielu Polaków ciągle nie wróciło do biur i przyzwyczaiło się do dostaw prosto pod drzwi. W trakcie pandemii była to jedyna alternatywa, a kiedy sytuacja się uspokoiła – przynajmniej na tyle, by można było otworzyć sklepy – okazało się, że taka forma zakupów jest zbyt wygodna, aby z niej zrezygnować. Stąd decyzja twórców paczkomatów nie może dziwić.

Również sklepy zdają sobie sprawę z tego, że klienci niekoniecznie muszą tak ochoczo do nich przychodzić. Świadczyć może o tym manewr Lidla, który nawiązał współpracę nie z kim innym jak z InPostem. W maju poinformowano, że dostawy z Lidla trafią do paczkomatów.

Kiedy to ogłaszano, nie wspominano o żywności. Fakt, że InPost wystartował z usługą InPost Fresh, może jednak sugerować, że prędzej czy później usługa obejmie również i ten sklep.

Zdjęcie główne: Jan Kaminski/shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA