REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google daje, Google zabiera. Chcesz grupowe spotkanie trwające powyżej godziny? Zapłać

Google Meet wyrastał na jedno z lepszych narzędzi do wideokonferencji. To się jednak zmieni, bo za grupowe rozmowy trwające dłużej niż godzinę trzeba będzie zapłacić.

14.07.2021
11:40
Google Meet będzie płatny
REKLAMA

W dobie pandemii komunikatory wideo przeżyły prawdziwy rozkwit. Widać to zwłaszcza na przykładzie Zooma oraz Microsoft Teams, ale Google Meet goni tę dwójkę. Niestety zasady zmieniają się na niekorzyść.

REKLAMA

Grupowa wideorozmowa na Google Meet będzie płatna, jeśli potrwa dłużej niż godzinę.

Google wprowadza takie ograniczenie w swoje aplikacji Meet. Począwszy od kwietnia ubiegłego roku, każdy użytkownik darmowego konta Google mógł prowadzić darmowe wideokonferencje, zarówno w dwie osoby jak też grupowo. Ograniczeniem była długość, która musiała zmieścić się w przedziale 24 godzin jednorazowej rozmowy.

Od teraz Google Meet pozwala tylko na godzinę grupowej wideorozmowy za darmo. To bardzo krótki czas, który wystarczy tylko do niektórych prezentacji i spotkań z klientami, partnerami czy współpracownikami. Dłuższe rozmowy będą możliwe, ale będą wymagać uiszczenia opłat. Najprostszym sposobem będzie założenie płatnego konta Google Workspace (dawniej G Suite). Ceny zaczynają się od 20,70 zł miesięcznie za użytkownika.

Rozmowy w dwie osoby nadal pozostają bezpłatne w Google Meet, nawet jeśli trwają dłużej niż godzinę.

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, Microsoft Teams stanie się zapewne lepszym wyborem.

REKLAMA

Użytkownicy korporacyjni szybko dostosują się do zmian Google’a, ale pamiętajmy, że w dobie pandemii z wideokomunikatorów zaczęli też korzystać mali przedsiębiorcy czy freelancerzy. W ich wypadku lepiej sprawdzi się np. Microsoft Teams.

Trzeba jednak pamiętać, że najczęściej to klient korporacyjny zarządza spotkaniem i przekazuje link do rozwiązania stosowanego w danej firmie. Warto być więc świadomym nowego ograniczenia w Google Meet.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA