REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Roboty tańczące w rytm K-popu, czyli Boston Dynamics angażuje BTS

Hyundai nie zamierza dać nam zapomnieć o swoim nowym nabytku. Roboty stworzone przez Boston Dynamics tańczą do kawałka K-popowej grupy BTS, czyli IONIQ: I’m On It.

01.07.2021
6:11
boston dynamics spot bts tanczace roboty
REKLAMA

Boston Dynamics to jedna z najpopularniejszych marek w szeroko pojętym segmencie robotyki, która szturmem wdarła się do świadomości za sprawą śmieszno-strasznych viralowych filmików. Jej nowym właścicielem jest samochodowy koncern Hyundai, który uznał, że podtrzyma tę tradycję, a w celu przypomnienia internautom o Spotach i Atlasach nakręcono kolejne wideo.

REKLAMA

Spoty od Boston Dynamics znowu tańczą, tym razem do muzyki BTS

Klip w robotami Boston Dynamics przypominającymi zwierzaki (i przywodzące na myśl dystopijne science-fiction rodem z serialu „Black Mirror”) przygotowano we współpracy z grupą BTS, czyli popularnymi na całym świecie K-popowymi muzykami. W tym celu wykorzystano nagrany w 2020 r. kawałek o tytule IONIQ: I’m On It, w rytm którego giba się aż siedem robotów z linii Spot.

Firma uchyliła też rąbka tajemnicy na temat tego, w jaki sposób osiągnęła taki efekt — opisała to na blogu i wrzuciła do sieci wideo zza kulis. Okazuje się, że nie wykorzystano sensorów wykrywania kolizji, tylko zaprogramowano ruchy robotów z ogromną dokładnością (przy czym w sumie nieco mnie dziwi, że firma o tym otwarcie mówi, bo odbiera temu pokazowi siły ciut magii).

A dlaczego roboty Boston Dynamics tak często tańczą?

REKLAMA

Okazuje się, że kwestia promocji i virale to tylko jedna strona medalu. Szef firmy wyjaśnia, że dynamiczne ruchy wykonywane w tańcu są sporym wyzwaniem dla robotów. Wygląda na to, że Boston Dynamics uznało, że jeśli tylko podzespoły Spotów wytrzymają taniec w rytm BTS-u, to sprawdzą się później również w innych, tych nieco poważniejszych zastosowaniach.

IONIQ: I’m On It od BTS-u nie jest przy tym, jak wspomniałem wyżej, pierwszym tego typu działaniem promocyjnym Boston Dynamics. Roboty z linii Spot już w 2018 r. tańczyły w trym Uptown Funk, a w zeszłym roku razem z modelami Atlas i Handle wzięły na tapet klasyczne Do You Love Me z 1962 r. Gdyby tylko ówcześni futuryści mogli zobaczyć co, dzisiejsze maszyny wyczyniają…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA