1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Coraz więcej wdrożeń Oracle Cloud. Firmy tłumaczą, dlaczego wybrały chmurę od Oracle

Lokowanie produktu

Oracle Cloud Infrastructure nie jest jeszcze wymieniana jednym tchem wśród usług chmurowych jak Azure czy AWS. Mimo to jest godna uwagi choćby ze względu na doskonałą kontrolę kosztów.

25.06.2021
15:20
Coraz więcej wdrożeń Oracle Cloud. Firmy tłumaczą, dlaczego wybrały chmurę od Oracle

OCI (Oracle Cloud Infrastructure) używają również giganci sportu, dzięki czemu mogą analizować i przewidywać wyniki sportowych zmagań. Przyjrzyjmy się jednak firmom i instytucjom, również z Polski, które zawierzyły oraclowej chmurze.

Gigant internetowej komunikacji stawia na Oracle

W czasach pandemii COVID-19 oraz powszechnej pracy z domu trudno nie słyszeć o produktach Zoom Video Communications. Wielu z nas korzysta na co dzień z oprogramowania do transmisji i wideokonferencji tej marki. Ogromny wzrost zainteresowania tego typu usługami nastąpił wiosną 2020 roku, kiedy wielu z nas musiało kontynuować pracę zdalnie, za pomocą internetowych kamer i mikrofonu.

Notowanym publicznie firmom oferującym usługi, takim jak Zoom Video Communications przyniosło to ogromny wzrost akcji. Jednak taki wzrost zainteresowania to nie tylko zyski. To również zwiększone zapotrzebowanie na infrastrukturę sieciową i przepustowość, potrzebną aby obsłużyć miliony nowych użytkowników. Aby obsłużyć szybko rosnące zapotrzebowanie na swoje usługi, w tym nagły wzrost dziennej liczby uczestników spotkań do 300 milionów osób, firma Zoom natychmiast potrzebowała dodatkowej pojemności chmurowej

Niedawno mieliśmy do czynienia z największym wzrostem w całej historii naszej firmy, który wymagał ogromnego zwiększenia naszych możliwości świadczenia usług. Sprawdziliśmy wiele platform infrastrukturalnych, i okazało się, że to Oracle Cloud Infrastructure odegrał kluczową rolę w szybkim skalowaniu naszych możliwości i zaspokajaniu potrzeb naszych nowych użytkowników”

— powiedział Eric S. Yuan, dyrektor generalny firmy Zoom.

Wybraliśmy Oracle Cloud Infrastructure ze względu na najlepsze w branży zabezpieczenia, wyjątkową wydajność i niezrównane wsparcie.

- dodał.

Zoom jest gigantem Internetu. Jednak małe instytucje i firmy też mogą zyskać na skorzystaniu z oferty chmurowej Oracle.

Stobrawskie Centrum Medyczne przenosi serwerownię do chmury

Oracle, z pomocą firm partnerskich JT&T System oraz Asseco Poland dokonał wdrożenia infrastruktury sieciowej szpitala przeniesionej do usług chmurowych.

Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce, gdzie cała serwerownia wraz z danymi i aplikacjami działa w chmurze,

– komentuje Mirosław Wójciak, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Strobrawskiego Centrum Medycznego.

Zdecydowaliśmy się na migrację do Chmury Oracle, ponieważ mogliśmy zrezygnować z przebudowy tradycyjnej serwerowni i zdecydowanie obniżyć wydatki inwestycyjne. Kwota naszych planowanych nakładów na przebudowę pozwoli nam na 7 letnie finansowanie technologii chmurowej, co bardzo ważne - rozłożone w czasie - dodaje Wójcik.

- dodaje.

Dzięki technologii chmurowej Centrum Medyczne nie musi budować ani utrzymywać własnej serwerowni, co wiązałoby się z wielokrotnie większymi kosztami niż zakup infrastruktury chmurowej. Oparcie działania systemów IT na chmurze pozwala także na łatwe wdrażanie kolejnych aplikacji - takich jak elektroniczna dokumentacja medyczna, czy nowego oprogramowania, którego w przyszłości będzie potrzebować instytucja. Wszystko to bez ponoszenia dodatkowych kosztów rozbudowy serwerów czy zakupu licencji bazodanowych.

Specyficzna ekonomia chmury pozwala osiągnąć oszczędności finansowe poprzez dostosowanie wykorzystania zasobów do realnie istniejących potrzeb. Dokładnie tyle rdzeni procesora, tyle gigabajtów pamięci masowej, ile w danym momencie jest niezbędne

- komentuje Marek Sokołowski, Oracle Cloud Infrastructure Business Development Manager w regionie Oracle CEE.

Pierwsze „kroki w chmurach” każdy z nas może wykonać samodzielnie i... za darmo. Oto jak możemy sami przekonać się, jakie usługi dostępne są w Oracle Cloud Infrastructure.

Jak zarejestrować darmowe konto w Oracle Cloud?

Aby zarejestrować konto w Oracle Cloud, należy wejść na stronę rejestracji i wybrać przycisk Zacznij bezpłatnie lub z poziomu strony głównej Oracle wejść w zakładkę „Produkty” i wybrać Oracle Cloud Free Tier.

Co otrzymujemy po rejestracji? Dostajemy na początek dwa rodzaje usług. Pierwszy z nich, to usługi, które na zawsze pozostają za darmo. Można z nich korzystać bez ograniczeń, nie płacąc ani grosza.

Co znajdziemy pośród usług zawsze darmowych?

Po pierwsze, są to dwie autonomiczne bazy danych Oracle, wyposażone we wszystkie narzędzia takie jak Oracle Application Express oraz Oracle SQL Developer.

Po drugie - dwie maszyny wirtualne OCI Compute, do tego wolumin na składowanie danych 100GB oraz 10GB na pamięć obiektową.

Do tego zestawu Oracle dorzuca garść innych darmowych usług takich jak równoważenie obciążenia (load balancing), powiadomienia, czy monitoring. Przesyłanie danych wyjściowych ustalono na maksymalnie 10 terabajtów miesięcznie.

Usługi w bezpłatnej wersji próbnej

W 30-dniowej wersji próbnej znajdziemy między innymi 1150 złotych (odpowiednik 300 dolarów) w darmowych kredytach, które posłużą do płatności za wykorzystane płatne usługi.

Na co możemy przeznaczyć nasze kredyty? Na wszystko, co oferuje Oracle Cloud Infrastrucure, czyli na wszystkich usługi chmurowe. Znajdziemy wśród nich takie sekcje jak Databases, Analytics, Compute oraz Container Engine for Kubernetes. Uruchomić możemy w czasie próbnego okresu do ośmiu instancji we wszystkich dostępnych usługach i zająć aż do 5 terabajtów pamięci masowej.

Proces rejestracji

 class="wp-image-1760634"

Do procesu rejestracji wystarczy podać imię, nazwisko, oraz e-mail. Adres e-mail musi być zweryfikowany - otrzymamy od Oracle link do kliknięcia. Po kliknięciu linka, który otrzymamy w mailu, mamy możliwość podania hasła do naszego konta. Warto też wybrać nasz region - domyślnie stamtąd będą pochodziły nasze serwery. Najbliższy to Niemcy (Germany Central - Frankfurt).

W jednym z kolejnych kroków musimy podać do weryfikacji metodę płatności (kartę kredytową). Nie zostanie jednak ona obciążona - służy jedynie do weryfikacji naszego konta. Warto o tym jednak pamiętać, gdy okres próbny dobiegnie końca, a my nie chcielibyśmy kontynuować korzystania z usług chmury Oracle.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze