REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Możesz już wysłać zdjęcie na Instagrama z komputera. O ile masz nową ikonkę

Coraz więcej użytkowników Instagrama informuje o pojawieniu się nowego przycisku w desktopowej wersji aplikacji. Ten pozwala na wygodne wysyłanie zdjęć do usługi. Nie trzeba już sięgać po telefon.

25.06.2021
10:20
Możesz już wrzucić zdjęcie na Instagrama z komputera. O ile masz nową ikonkę
REKLAMA

Należący do Facebooka Instagram od samego początku swego istnienia z premedytacją limitował dostęp dużym grupom użytkowników. Na początku był dostępny wyłącznie na iPhone’a. Z czasem doczekał się wersji na Androida i Windows Mobile. A na samym końcu powstała zoptymalizowana pod PC i tablety aplikacja webowa. Operator usługi starał się budować instagramową społeczność tworząc w ten sposób złudzenie elitarności. Na szczęście ta taktyka zdaje się przestać obowiązywać.

REKLAMA
 class="wp-image-1761600"
Instagram na PC

Aplikacja na tablety i desktopy od Instagrama jest całkiem niezła. Ładnie dopasowuje się do powiększonej przestrzeni roboczej, dzięki czemu użytkownicy mogą dużo wygodniej przeglądać zdjęcia i relacje obserwowanych przez siebie osób. No właśnie, obserwować. Bo by samemu umieścić nową treść, nadal trzeba sięgać po telefon.

To właśnie się zmienia. Instagram na PC i tablety z funkcją wysyłania zdjęć.

Niestety na dziś nikt z zespołu Spider’s Web jeszcze nie dostał nowej wersji aplikacji, która umożliwia umieszczanie nowych zdjęć w usłudze. Jednak od wczorajszego popołudnia coraz więcej i więcej użytkowników informuje, że w interfejsie pojawiła się nowa ikonka. Po kliknięciu w nią otwiera się kreator pozwalający wrzucić nową fotkę.

Webowy Instagram na szczęście nie wymaga żadnego działania ze strony użytkownika, by został zaktualizowany do najnowszej wersji. Wszystko odbywa się automatycznie i – jak dowodzi przeprowadzona przeze mnie krótka sonda wśród współpracowników – stopniowo. Kolejni użytkownicy otrzymają nową wersję w nadchodzących dniach, ta udostępniana jest falami.

Mechanizm oferuje wszystkie funkcje, które obecne są w Instragramie dla Androida i iOS-a. Można więc nakładać filtry na zdjęcia, oznaczać znajomych czy dodawać lokalizację. Można też umieszczać nowe relacje. I nie trzeba już bezsensownie kombinować, by ładne zdjęcie wykonane aparatem fotograficznym umieścić na swoim profilu.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA