REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wielki sukces Polaków. Forever Entertainment będzie tworzyć i wydawać gry dla samego Nintendo

Forever Entertainment po raz kolejny udowadnia, że ich specjalizacja w obszarze konsoli Nintendo Switch się opłaca. Po współpracy z takimi gigantami jak Sega i Square-Enix, przyszedł czas na partnerstwo z samym Nintendo. Co to oznacza dla polskiego wydawcy?

22.06.2021
18:26
Turniej Nintendo Polska
REKLAMA

Forever Entertainment to warszawska firma, która koncentruje większość środków i zasobów na wydawanie gier na platformie Nintendo Switch. FE współpracuje z ponad 50 studiami deweloperskimi, jednocześnie rozwijając własne drużyny produkcyjne. Spółka wypuściła na światło dzienne ponad 80 tytułów, z czego lwią część właśnie na konsoli Nintendo Switch.

REKLAMA

Forever Entertainment zyskało międzynarodowy rozgłos po współpracy z globalnym gigantem branży gier: firmą Sega. Polacy otrzymali licencję na stworzenie gry Panzer Dragoon: Remake, a aktualnie produkują dla Segi remake horroru z automatów - House of the Dead. FE otrzymało z tego powodu nawet zaszczytną ekspozycję podczas panelu Nintendo Direct. Innym wielkim sukcesem rodzimej spółki jest rozpoczęcie współpracy ze Square-Enix, na mocy której Polacy odświeżą klasyki japońskich mistrzów gier.

Teraz Forever Entertainment odnosi kolejny sukces. Firma podpisała umowę z samym Nintendo.

Jak można przeczytać na portalu Bankier.pl, umowa między FE oraz Wielkim N zakłada, iż:

Tym samym FE potwierdza swoją silną globalną pozycję, jako producenta remake'ów i remasterów starszych gier, dedykowanych konsoli Nintendo Switch. Po klasykach Segi i Square-Enix polska spółka zajmie się hitami samego Nintendo. Coś niesamowitego. Jestem niezwykle ciekaw, jakie serie trafią w polskie ręce. Nie ulega wątpliwości, że zaufanie, jakim polska spółka została obdarzona przez Nintendo, świadczy o jej solidnej pozycji na międzynarodowym rynku.

Ależ jestem ciekaw, które klasyki Nintendo odświeżą Polacy.

Z umowy wynika, że w ręce FE trafi przynajmniej kilka tytułów Wielkiego N. Zapewne będą to klasyki z lat 80 i 90. Nintendo wydawało wtedy gry z takich serii jak Super Mario, Dr. Mario, Donkey Kong, Kirby's Adventure, F-Zero, Metroid, Mario Kart, The Legend of Zelda, Star Fox czy Warto Land. Możliwości jest naprawdę masa, a ślepe strzały mają bardzo małe szanse na powodzenie.

REKLAMA

Ciekawi mnie ponadto, czy współpraca Nintendo z Forever Entertainment jest w jakiś sposób powiązana ze zbliżającym się debiutem wzmocnionej konsoli Nintendo Switch Pro/New Nintendo Switch. To by było coś, gdyby Polacy mieli za zadanie przygotować serię gier z Nintendo 64 czy GameCube'a, wchodzących później w skład abonamentu Nintendo Switch Online.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA