REKLAMA

Zakaz handlu przeterminowaną żywnością, bydłem pourazowym i… papierkami po lodach Ekipa. OLX rozszerza zakazy

Lody Ekipy, opracowane przez znanego youtubera o pseudonimie Friz, biją wszelkie rekordy popularności. Popyt nie nadąża za podażą, co zaczynają wykorzystywać oszuści sprzedając same papierki po lodach. Na OLX.pl staje się to zakazane.

29.05.2021 15.33
olx.pl lody ekipy
REKLAMA

Grupa youtuberów pod wodzą Karola Friza Wiśniewskiego jest teraz na ustach wszystkich dzieciaków. Najnowszym hitem są Lody Ekipy, czyli… no zwykłe lody, tyle że o konkretnych smakach i sygnowane logiem youtube’owej Ekipy. Interes idzie świetnie – a sama Ekipa ma jeszcze wiele innych pomysłów. Na razie jednak wróćmy do rzeczonych lodów. Te są bowiem tak dużym przebojem, że dostać je równie trudno, co nowe konsole do gier i karty graficzne. I podobnie jak w przypadku tych konsol, na ultrapopycie zarabiają cwaniacy.

REKLAMA

W Internecie nie brakuje ogłoszeń, w których na sprzedaż rzekomo są lody ekipy. W cenach niejednokrotnie absurdalnych. Co gorsza, gdzieś głęboko w opisie, malutkim druczkiem, czai się informacja, że na sprzedaż są same papierki. Rozentuzjazmowane dzieciaki i ich rodzice często nie czytają wnikliwie i uważnie ogłoszeń, wydając kupę forsy na wybrakowany towar.

OLX.pl dodaje punkt do regulaminu. Sprzedaż papierków po Lodach Ekipy jest zabroniona.

REKLAMA

Na liście przedmiotów zabronionych OLX.pl papierki po lodach doczekały się własnego podpunktu. Oznacza to, że administracja usługi ma prawo usuwać tego rodzaju ogłoszenia. Będzie też reagować na zgłoszone przez użytkowników OLX.pl niezgodne z regulaminem oferty. Cwaniacy będą musieli przenieść się na inne platformy.

Niestety, mają duży wybór. OLX.pl jest na dziś jedyną z wiodących platform e-handlowych, która zdecydowała się na taki krok. Z mojej strony pozostaje mi poradzić coś oczywistego. A więc wnikliwe czytanie opisów przy ofertach z drugiej ręki wystawianych jako internetowe ogłoszenia. Warto zachować czujność. Szczególnie gdy mowa o tak drogim towarze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA