REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak teraz będą wyglądały gry wideo. Nvidia szokuje fotorealistyczną grafiką w demo Marbles RTX

We wrześniu 2020 r. Nvidia pokazała imponujące demo technologii RTX. Film na YouTubie pokazywał, jak mogę wyglądać gry wideo przy użyciu śledzenia promieni. Teraz demo Marbles RTX można uruchomić na swoim komputerze.

12.05.2021
8:31
Tak teraz będą wyglądały gry wideo. Nvidia szokuje fotorealistyczną grafiką w demo Marbles RTX
REKLAMA

Śledzenie promieni będzie elementem, który zrewolucjonizuje grafikę w grach wideo. Coraz więcej tytułów obsługuje tę technologię, ale najczęściej tylko w ograniczonym wymiarze. Ray tracing widzieliśmy np. w Cyberpunku 2077, gdzie technologia zapewniała m.in. spektakularne odbicia świata w kałużach.

REKLAMA

Nvidia co jakiś czas pokazuje, jak docelowo mają wyglądać gry, które będą w pełni wykorzystywać technologię śledzenia promieni. Jednym ze spektakularnych przykładów było demo technologii RTX w formie filmu opublikowanego na Youtubie we wrześniu ubiegłego roku.

Materiał wygląda jakby był wstępem do nowego filmu Piksara, a jest demem renderowanym w czasie rzeczywistym na komputerze wykorzystującym technologię Nvidia RTX. Mnogość elementów, kształtów, tekstur, drobnych źródeł światła i tańczących cieni naprawdę imponuje.

Myślisz, że masz mocny komputer? Sprawdź, czy uruchomisz na nim nowe demo Nvidii RTX.

REKLAMA

Teraz demo zaprezentowane na filmie można pobrać na własny komputer i sprawdzić, jak jakość RTX sprawdza się w praktyce. Demo Marbles RTX można uruchomić po instalacji platformy Nvidia Omniverse. Omniverse jest dostępne w wersji beta i można je pobrać ze strony producenta.

Jak można się domyślić, do obsłużenia dema potrzebna jest karta graficzna Nividii serii RTX. Można próbować szczęścia na tańszych konstrukcjach, ale demo jest piekielnie wymagające pod kątem sprzętowym. Według informacji Nvidii Marbles RTX uruchomiony na topowej karcie GeForce RTX 3090 pozwala uzyskać obraz w rozdzielczości tylko 1440p i przy płynności 30 kl./s. Jest więc co testować. Jeśli jesteś szczęśliwcem posiadającym kartę GeForce RTX, masz przed sobą sporo zabawy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA