REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czekasz na AirPods Pro 2? To sobie jeszcze poczekasz - nowe słuchawki Apple'a nie zadebiutują w tym roku

Jestem rozczarowany. AirPods Pro drugiej generacji zadebiutują dopiero za rok.

28.05.2021
15:42
Na AirPods Pro 2 jeszcze sobie poczekamy. Nowe słuchawki za rok
REKLAMA

Pogłoski o drugiej generacji „pro” pchełek Apple’a krążą od tak dawna, iż można było się spodziewać, że trafią na rynek jeszcze tym roku, np. jesienią. Nic z tego. Według raportu Bloomberga, w 2021 r. zobaczymy wyłącznie słuchawki Apple AirPods 3, zaś AirPods Pro 2, podobnie jak nowe wcielenie AirPods Max, pojawią się dopiero w 2022 r.

REKLAMA
 class="wp-image-1534397"

Apple AirPods Pro 2 dopiero w 2022 r., ale za to z asem w rękawie.

Jak donosi Bloomberg, największą nowością w drugiej generacji AirPods Pro względem pierwszej ma być silny nacisk na aspekty fitnessowe. Nowe słuchawki mają być rzekomo wyposażone w szereg sensorów, które pozwalałyby na śledzenie aktywności. Jakie to sensory - nie wiadomo. Na rynku istnieją jednak zarówno słuchawki z akcelerometrami, jak i z pulsometrem, więc jest możliwe, że AirPods Pro 2 będą miały jedno i drugie. To duża rzecz, gdyby słuchawki mogły monitorować naszą aktywność z przyzwoitą dokładnością - dla wielu ludzi byłby to zapewne argument, by nie inwestować w dedykowane opaski czy zegarki sportowe, skoro słuchawki mogłyby dokonywać najbardziej istotnych pomiarów w czasie ćwiczeń.

Raport zdradza również, iż Apple pracuje nad zupełnie nowym designem AirPods Pro 2, pozbawionym charakterystycznego pręta wystającego ze słuchawki; zapewne w podobnym stylu do nadchodzących Beats Studio.

Beats Studio Apple AirPods Pro 2 class="wp-image-1729089"

Bloomberg podkreśla jednak, iż zdaniem ich źródeł inżynierowie napotkali na trudności z adaptacją nowego designu do planowanych funkcji słuchawek i plan zmiany kształtu AirPods Pro mógł zostać skreślony.

Raport nie mówi niestety nic na temat innych możliwości słuchawek, przede wszystkim tego, czy będą one oferowały łączność AirPlay, co pozwoliłoby im wykorzystać pełnię potencjału Apple Lossless w serwisie Apple Music.

Nie tylko AirPods Pro 2 i AirPods Max. Będą też nowe HomePody

Według raportu Bloomberga trwają prace nad dwoma HomePodami - jednym w formie inteligentnego głośnika z wyświetlaczem i jednym w formie przystawki do telewizora z wbudowaną kamerą, służącą do wideorozmów.

REKLAMA

Pandemia pokazała, że komunikacja zdalna jest dla ludzi szalenie ważna, więc taki produkt jak najbardziej ma rację bytu i odpowiada na realne zapotrzebowanie klientów. Miejmy tylko nadzieję, że Apple w końcu sobie przypomni o Polsce i wprowadzi swoje głośniki także na nasz rynek. Nie stanie się to jednak zapewne do czasu, aż Siri przemówi w języku polskim. A chociaż testy polskojęzycznej Siri trwają co najmniej od roku, nic nie wskazuje na to, by miały się ku końcowi.

Słuchawki jednak z całą pewnością trafią do Polski. Ale patrząc na to, jak potencjalnie odległa jest ich premiera, nie ma co czekać - jeśli planowałeś kupno Apple AirPods Pro, równie dobrze możesz zrobić to teraz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA