REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tryb samochodowy w Mapach Google trafia do Polski. Sprawdź, czy już go masz

Trwają testy nowego interfejsu Map Google, który ma być szczególnie przydatny dla kierowców. Początkowo te obejmowały użytkowników tylko ze Stanów Zjednoczonych. Od teraz testy mają charakter globalny.

09.04.2021
18:34
google mapy android auto
REKLAMA

Wybrani użytkownicy Map Google otrzymali aktualizację, dzięki której aplikacja podczas jazdy samochodem zmienia swój interfejs na przyjazny kierowcy. I bardzo przypominający Android Auto. Do tej pory losowani do testów przez Google’a byli tylko użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Teraz to ograniczenie zdjęto, co jako pierwsza zauważyła redakcja XDA Developers.

REKLAMA

Android Auto i konkurujący z nim Apple CarPlay to bez wątpienia świetne pomysły. Przeniesienie interfejsu na bezpieczniejszy i wygodniejszy dla kierowcy wbudowany w samochód system w oczywisty sposób zwiększa komfort i użyteczność telefonu w samochodzie. No ale przecież nie każdy samochód obsługuje powyższe rozwiązania, choć są sposoby, żeby ten problem obejść.

Mapy Google z trybem samochodowym, czyli namiastka Android Auto.

Imitacja interfejsu Android Auto na ekranie telefonu zamiennikiem prawdziwego Android Auto nie jest. Może jednak choćby tylko nieznacznie zwiększyć komfort użytkowania – wszak widok interfejsu do jazdy samochodem jest wygodniejszy i czytelniejszy w tym konkretnym kontekście. Google zdaje się mieć podobny wniosek.

REKLAMA

Do zwykłego widoku aplikacji dodany jest nowy rząd ikon, w którym jedna służy do aktywowania poleceń głosowych, a druga do pełnoekranowego rozwinięcia najważniejszych skrótów. Są to połączenia, wiadomości, muzyka i podcasty, a dokładniej skróty do pasujących do tych kategorii aplikacji. Możliwość włączenia trybu dla kierowców pojawia się w ustawieniach nawigacji w mobilnej aplikacji Map Google.

Nie jest jasne, czy testy związane są z rychłą premierą nowości dla wszystkich użytkowników, czy też Google tylko sprawdza reakcje na swój pomysł i dopiero na tej podstawie będzie rozważał jego wprowadzenie. Drogi Google’u, nasze redakcyjne telefony czekają na aktualizację. Chętnie ocenimy i się wypowiemy. Nowość zapewniająca możliwość kupna biletów na komunikację oraz miejsca parkingowego bardzo nam do gustu przypadła.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA