Kosmos  /  News

Start misji z astronautami na pokładzie Crew-2 do stacji kosmicznej już o 11:49. Oglądaj na żywo

Picture of the author

Wygląda na to, że po jednodniowym opóźnieniu z powodu niekorzystnej pogody, już dzisiaj o godzinie 11:49 polskiego czasu z Przylądka Canaveral na Florydzie wystartuje misja Crew-2. Relacja już trwa.

W ramach misji na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) poleci czwórka astronautów. Dwoje członków załogi pochodzi z USA, a towarzyszy im po jednym astronaucie z Europy i z Japonii.

Już po raz trzeci z rzędu do podróży na orbitę amerykańscy astronauci skorzystają z dostarczonego przez SpaceX statku Crew Dragon, który zainstalowany jest na szczycie rakiety Falcon 9.

Co ciekawe, jest to pierwszy lot załogowy realizowany za pomocą używanego statku Crew Dragon, który zostanie wyniesiony za pomocą używanego pierwszego stopnia rakiety Falcon 9.

Kilka dni po tym, jak nowa załoga dotrze na pokład stacji kosmicznej, już w środę 28 kwietnia astronauci z misji Crew-1 powrócą na Ziemię na pokładzie swojego Crew Dragona "Resilience".

To właśnie opracowana przez SpaceX technologia wielokrotnego wykorzystywania rakiet rewolucjonizuje obecnie rynek lotów kosmicznych, znacząco obniżając koszty wynoszenia ładunków oraz ludzi w przestrzeń kosmiczną.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst