REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

WIDEO DNIA: Piorun trafił w rafinerię. Zdjęcia pożaru są przerażające

W nocy z niedzieli na poniedziałek na indonezyjskiej wyspie Jawa doszło do potężnej eksplozji w rafinerii ropy Balongan. W eksplozji rany odniosło sześć osób. 1000 osób trzeba było ewakuować. Jak się okazuje, przyczyną pożaru mogło być uderzenie pioruna.

30.03.2021
12:12
WIDEO DNIA: Piorun trafił w rafinerię. Zdjęcia pożaru są przerażające
REKLAMA

Do eksplozji doszło tuż po północy w poniedziałek. Jak na razie władze jednak nie są w stanie oszacować kiedy uda się ugasić pożar. Płomienie widoczne są z odległości wielu kilometrów od rafinerii.

REKLAMA

W oświadczeniu opublikowanym przez przedstawicieli indonezyjskiej rafinerii zaznaczono, że przyczyny wybuchu pożaru nie są jak na razie jasne, aczkolwiek w momencie kiedy do niego doszło, nad rafinerią padał ulewny deszcz, któremu towarzyszyły wyładowania atmosferyczne.

REKLAMA

Początkowo pożar objął trzy zbiorniki, w których znajdowała się ropa, a kilka godzin później, mimo wysiłków służb ratowniczych, rozprzestrzenił się także na czwarty.

Mimo wszystko, przedstawiciele firmy zapewniają, że instalacje nie uległy zniszczeniu, a rafineria powinna wrócić do pracy w ciągu czterech-pięciu dni. Szczerze mówiąc na nagraniach i zdjęciach, wygląda to dużo poważniej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA