REKLAMA

Brakuje jakiejś ulicy w Mapach Google? Od teraz możesz ją narysować

Jednym z największych atutów Map Google jest ich otwartość na dane od użytkowników. Dzięki nim pozostają niezwykle aktualne i kompletne. Niedługo będziemy mogli w łatwiejszy sposób dodawać aktualne zdjęcia danych miejsc i informować o nowych ulicach.

12.03.2021 07.21
mapy google edycja
REKLAMA

Szukasz czegoś? Niemal na pewno znajdziesz to na Mapach Google. Nie jestem pewien czy to najlepsza usługa nawigacyjno-kartograficzna. Nie ma jednak sobie równych w kwestii aktualności i bogactwa zawartych w niej informacji. To nie tylko zasługa samego Google’a, ale i zaangażowanych użytkowników. Mapy Google są bowiem wyposażone w szereg mechanizmów pozwalających użytkownikom na uzupełnienie danych – w tym dodawanie nowych POI, zdjęć czy recenzji danych miejsc. Są też dynamicznie rozwijane – raptem kilka tygodni temu informowaliśmy o możliwości kupna biletów na komunikację miejską czy nawigacji do punktu szczepień.

REKLAMA

Google właśnie zapowiedział trzy nowe mechanizmy, jakie niebawem trafią do Map. Jedna nie będzie dostępna w Polsce – chodzi o grywalizację pomiędzy użytkownikami usługi. Pozostałe dwie mogą okazać się dość użyteczne.

Dodawanie aktualnych zdjęć bez wymogu pisania recenzji w Mapach Google.

Chcesz pokazać użytkownikom Map Google jak wygląda wnętrze, na przykład, danej restauracji? To proste: wystarczy napisać jej recenzję lub wystawić ocenę i załączyć do niej fotografię. Nie każdy jednak ma na to czas i ochotę – na dodatek być może recenzja została już napisana, a wtedy dodanie fotografii jest nieco trudniejsze.

Już niebawem będzie można dodawać zdjęcia bez recenzowania danego miejsca bądź wystawiania mu oceny. Nie ma przy tym żadnego limitu. Będzie można dodać dowolną liczbę fotografii. Ta możliwość ma zostać odblokowana, jak twierdzi Google, w przeciągu najbliższych tygodni.

Brakuje jakiejś ulicy w Mapach Google? Narysuj ją.

Ta nowość będzie dostępna wyłącznie na komputerach osobistych – nie będzie, przynajmniej na razie, obecna na telefonach. Mapy Google pozwolą na edytowanie widocznej na ekranie mapy i rysowanie na ekranie nowych ulic.

REKLAMA

Użytkownik będzie przy tym mógł podać też nazwę dodanej ulicy oraz dodać informacje o kierunku ruchu. Możliwe też będzie z poziomu nowego narzędzia dodawanie informacji o czasowych remontach. Dodane w ten sposób informacje będą weryfikowane przez pracowników Google’a. Jeżeli okażą się prawdziwe – zostaną uwzględnione w usłudze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA